نحوه نگهداری از سالمندان لجباز

نحوه برخورد با سالمندان لجباز

66425142
09124885083

دوره سالمندی همانند دوره های دیگر زندگی است که بسیاری از افراد آن را تجربه می کنند. این دوره ویژگی های خاص خودش را دارد. در دوره سالمندی خلق و خوی افراد تغییرات چشمگیری پیدا می کند. سالمندان لجباز به دلایلی مثل ناتوانی در انجام کارهای شخصی، بیماری های جسمی و تنهایی با اطرافیان بیشتر به مخالفت می پردازند.

گاها لجبازی های سالمندان به گونه ای است که تحمل آن دشوار می شود خصوصا سالمندانی که ناتوانی فیزیکی دارند و نیاز به کمک بیشتری دارند ولی با مراقب یا پرستار خود لجبازی می کنند. در این شرایط خانواده فرد سالمند ناچار می شوند او را به خانه سالمندان بسپارند و یا از کمک پرستار سالمند در منزل کمک بگیرند.

موسسه اعزام پرستار امید نرسینگ در زمینه اعزام به پرستار میتواند به این افراد کمک کند. در این مقاله با نگهداری اینگونه سالمندان بیشتر آشنا خواهیم شد پس با ما همراه باشید.

دلایل لجبازی سالمندان

 • احساس تنهایی
 • زوال عقلی
 • ترس از مرگ خود و اطرافیان
 • طرد شدن از طرف خانواده
 • از بین رفتن استقلال فردی و مالی
 • خشمگین و ناراحت بودن از ناکامی های دوره های قبلی زندگی

پیشنهاد می کنیم مقاله استخدام پرستار شبانه روزی سالمند را مطالعه نمایید. 

نحوه برخورد با سالمندان لجباز

رفتارهای نابهنجار سالمندان

استحمام نکردن:

حمام نکردن سالمندان میتواند دلایل مختلفی داشته باشد از جمله احساس خجالت از افراد خانواده یا پرستار، لیز خوردن در هنگام استحمام، تجربه بد هنگام استحمام و احساس ناخوشایند  استفاده از آب سرد یا داغدر هنگام استحمام. سالمندان لجباز برای لج کردن با مراقب یا عضوی از خانواده که از او مراقبت می کند نیز دست به این کار می زنند که مراقبان بایستی با ترفندهایی سالمند را از حالت لجبازی خارج کرد.

توصیه موسسه اعزام پرستار امید نرسینگ برای مراقبین سالمندانی که در حمام کردن همکاری نمی کنند این است که از سالمند بخواهند دلیل حمام نکردن را به آنها بگویند. همچنین پرستاران امید نرسینگ نحوه رفتار درست با اینگونه سالمندان را می دانند و به شما در این امر یاری می رسانند.

استفاده نکردن از عصا:

بعضی از سالمندان به این فکر می کنند که اگر از عصا استفاده کنند افراد دیگر به آن ها به چشم ناتوان نگاه می کنند. افرادی که با این سالمندان در ارتباط است باید با مهربانی با آنها رفتار کرده و افراد شیک پوشی که از عصا استفاده می کنند را برای آنها مثال بزنند.

تعویض نکردن لباس :

عوض نکردن لباس یکی از رفتاری هایی است که سالمندان لجباز انجام می دهند. خانواده باید برای سالمند مدل لباسی را که به آن علاقه بیشتری نشان می دهد بخرند و او را نسبت به این کار تشویق نمایند.

نگهداری از سالمندان لجباز

نگهداری از سالمندان لجباز در منزل با رعایت کردن نکاتی بسیار آسان می شود. پرستاران سالمندان باید با درک و حوصله ای بالا با سالمندان لجباز رفتار کنند که لجبازی آن ها کاهش پیدا کند.

پرستارانی که ازسالمندان لجباز نگهداری می کنند باید صبر و دقت بالا، تجربه و تبحر، خلاقیت و مهربانی زیادی داشته باشند تا رفتار آنها باعث نشود که سالمندان لجبازی بیشتری کنند.

موسسه اعزام پرستار امید نرسینگ با وجود پرستاران خبره در نگهداری از سالمندان پوشکی در منزل می تواند به شما کمک کند.

نحوه برخورد با سالمندان لجباز

نگهداری از سالمندان لجباز و ناتوان

در نگهداری و مراقبت از سالمندان لجباز و ناتوان علاوه بر اینکه پرستار باید نحوه رفتار با سالمندان لجباز را بداند باید فوریت پزشکی را به طور کامل آموزش دیده باشد و به سالمند در انجام کارهای شخصی مانند تعویض لباس، تعویض سوند، استحمام و غذا خوردن کمک کند.

 • وظایف پرستار سالمند
 • مرتب و تمیز کردن خانه
 • درست کردن غذا با توجه به رژیم های غذای مربوط به آنان
 • گوش کردن به صحبت های سالمند و همراهی کردن او هنگام ورزش یا انجام کارهای شخصی
 • سرگرم کردن سالمند در طی روز
 • تعویض سوند و لباس در صورتی که سالمند قادر به انجام آن نباشد

فواید استخدام پرستار در نگهداری از سالمند لجباز

سالمندان در خانه، عزیزان ما هستند و نگهداری و رسیدگی آنها برای همه اعضای خانواده مهم است اما ممکن است همه فرزندان خانواده توانایی مراقبت از آنها را نداشته باشند. استخدام پرستار در منزل باعث می شود که پدر و مادر خود را با خیال آسوده در کنار پرستار بگذارید.

 • با وجود پرستار دیگر نگران تغذیه و رژیم غذایی سالمند خود نیستید
 • برنامه روزانه سالمند با وجود پرستار منظم و با استمرار انجام می شود
 • با وجود پرستار در نگهداری از سالمند لجباز و ناتوان داروهای سالمند به صورت منظم داده می شود

دستمزد و حقوق از نگهداری از سالمندان لجباز یا ناتوان

دستمزد پرستاران جهت نگهداری از سالمندان لجباز و ناتوان به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله تحصیلات پرستار، تجربه، ساعت کاری، وضعیت جسمانی سالمند و مدت زمانی که پرستار از سالمند نگهداری می کند.

برای اطلاعات دقیق دستمزد پرستاران موسسه اعزام پرستار امید نرسینگ با این مرکز تماس بگیرید.

نحوه برخورد با سالمندان لجباز

اعزام پرستار حرفه ای از موسسه امید نرسینگ

شرکت امید نرسینگ با تجربه چند ساله و همکاری با موسسه الفاطب، هر گونه خدمات پرستاری و پرستاری افراد سالمند و کودکان شما را انجام می‌دهد.

اگر چنانچه بیماری دارید که قادر به تحرک در رختخواب نیست و نگهداری ویژه نیاز دارد می توانید از موسسه امید نرسینگ درخواست پرستار نمایید تا با حضور پرستاری حرفه ای و مسئول دیگر نگران دچار شدن بیمار خود به زخم بستر نباشید و در صورتی که بیمار شما قبلا دچار این زخم ها شده است پرستار می تواند به شما در درمان زخم بستر بیمارتان یاری رساند.

تمام کارکنان شرکت امید نرسینگ از تجربه و مهارت بالایی برخوردار بوده و زیر نظر کارشناسان موسسه توانبخشی فعالیت می کنند. هدف ما رضایت شما و بهبود وضعیت سلامتی عزیزان شما است.

مقالات مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید