استخدام پرستار سالمند مبتلا به آلزایمر در منزل

استخدام پرستار سالمند

در مواقعی که شخصی دچار بیماری آلزایمر می شود.در مراحل اولیه بیماری، خانواده ها نیز می توانند در نگهداری و مراقبت از بیمار اقدمات لازم را انجام دهند. اما بیماری آلزایمر قابل تشدید است.و قابل درمان نیست. به این معنی که می توان فقط از روند پیشرفت این بیماری جلوگیری کرد. با پیشروی بیماری، با استخدام پرستار سالمند می توانید طی مراحل درمانی را با خیال راحت به وی بسپارید.

فردی که مبتلا به این بیماری است،.نیاز دارد خانواده و اطرافیان همانطور که دوست دارد.با او رفتار کنند. بیماری آلزایمر سبب فراموشی در شخص مبتلا به این بیماری می شود. تا جایی که رفتارهایی که به آن ها اشراف داشته است.را دیگر نمی تواند شناسایی کند.

برای ثبت درخواست استخدام پرستار سالمند در موسسه امید نرسینگ اینجا کلیک کنید.

روش های تشخیص بیماری آلزایمر در سالمندان

در صورت مشاهده نشانه های بیماری آلزایمر در افراد سالمند خود، می توانید با روش های تشخیص این بیماری از ابتلا به آن مطمعن شوید. نشانه های بیماری آلزایمر به شرح زیر می باشد:

 • فراموشی در یادآوری اتفاقات گذشته
 • داشتن پریشانی و اضطراب
 • پرسیدن سوال های تکراری
 • داشتن ضعف در بیان و گفتار
 • راه رفتن و حرف زدن
 • داشتن حواس پرتی و سردرگمی

شخصی که درگیر بیماری آلزایمر شده است.دیگر نمی تواند مثل قبل امورات روزانه خود را انجام دهد.که در این شرایط نیاز به پرستار سالمند در خانه لازم است. پرستاران در مراقبت و نگهداری از بیماران می توانند.کارهایی را انجام دهند.که اطرافیان بیمار شاید قادر به انجام دادن آن ها نباشند. با وجود پرستار نیازهای روحی، عاطفی و روانی بیمار برطرف می شود.

افراد مبتلا به بیماری آلزایمر باید در محیط های آرام و به دور از رفتارهای نارحت کننده و استرس آور نگهداری شوند. چون قرار گرفتن در چنین محیط هایی، بیماری آلزایمر را تشدید می کند.

استخدام پرستار سالمند - موسسه امیدنرسینگ

رفتار پرستار با فرد مبتلا به بیماری آلزایمر

 • رفتارهایی که باعث ناراحتی و بدخلقی بیمار می شود.را بررسی کرده و آن ها را رفع کند.
 • هرچیزی که بیمار آلزایمری در دوران بیماری به آن ها احتیاج دارد را فراهم سازد.
 • پرستار سالمند با قرار دادن خود در جایگاه بیمار، تمامی خواسته های بیمار را درک کند.
 • تغییر محیط در صورتی که مناسب بیمار نباشد.

محیطی که بیمار آلزایمری در آن نگهداری می شود باید آرام باشد.که این امر سبب کاهش استرس و افزایش آرامش خواهد شد. رفتارهای کنترل شده با افراد دارای بیماری آلزایمر داشته باشید. زیرا با این کار، استرس شخص را کاهش می دهید.

اقدامات و روش های متفاوتی.برای هر بیمار آلزایمری در کاهش استرس آن ها وجو دارد. پرستاران با آزمایش این اقدامات، بهترین شیوه را انتخاب می کنند. فعالیت هایی که برای بیمار در طول روز خوش آیند.و لذت بخش است، کمک شایانی را در بازگشت وی به زندگی قبلی خواهد کرد. پرستار باید ورزشی را متناسب با شخص بیمار انتخاب کرده.و با وی همراهی کند. حتماً باید اطمینان داشته باشد که ورزش انتخابی برای شخص دشوار و سخت نباشد.

یک پرستار حرفه ای، باید با بیمار خاطره بازی و مرور خاطرات گذشته را داشته باشد. چرا که این کار باعث آرامش بیمار می شود. شاید بیمار نتواند مسائل در لحظات نزدیک را به یاد داشته باشد ولی گاهاً خاطرات و اتفاقات گذشته را به خاطر می آورد.

برای درخواست پرستار سالمند و آگاهی از شرایط مراقبت از بیماران آلزایمری می توانید با مشاورین موسسه امیدنرسینگ تماس بگیرید.

وظایف پرستار بیمار آلزایمری

با توجه به مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم. پرستاران سالمند وظایف اصلی دارند که در زیر به آن ها می پردازیم:

غذا دادن به بیماران آلزایمری

مرحله حساسی که پرستار باید به بیمار آلزایمری توجه داشته باشد بحث غذا است. بیماران مبتلا به آلزایمر فراموش می کنند.که چه غذایی و چه موقعی خورده اند.و یا استفاده.از وسیله ها مانند قاشق و چنگال را از یاد برده اند.

این مقاله را هم مطالعه نمایید: هزینه استخدام پرستار کودک در سال 1401

حمام کردن و شست و شوی بیماران آلزایمری

افراد سالمند به دلیل بیماری که دارند توانایی انجام بعضی از فعالیت ها را ندارند. به همین دلیل وظیفه پرستار است تا برای جلوگیری از انواع عفونت ها، بیمار را هفته ای دوبار به حمام ببرد. علاوه بر این، نظافت شخصی و شستشوی لوازم شخصی بیمار نیز باید در زمان های خاصی انجام شود تا از بروز بیماری های دیگر جلوگیری گردد.

کمک به بیمار آلزایمری در پوشیدن لباس

 • همیشه سعی کنید که فرد خودش اقدام به عوض کردن لباس هایش کند و زمانی که خسته شد به کمک او بروید.
 • تنوع لباس ها را کم کنید تا بیمار دچار سردرگمی در انتخاب نشود.
 • کفش های چسبی را برای بیمار آلزایمری خریداری کنید.
استخدام پرستار سالمند - اعزام پرستار حرفه ای

رسیدگی به وضعیت سر و صورت بیمار آلزایمری

 • پرستار باید وضعیت سر و صورت بیمار آلزایمری خود را از لحاظ آراستگی و مرتب بودن بررسی کند اگر ریش و موی بلندی دارد نسبت به تمیزی آن ها اقدام لازم را انجام بدهد.
 • سعی کنید در برخورد با چنین مواقعی از وسیله هایی که خطراتی به دنبال ندارند استفاده کنید، مثلاً در اصلاح صورت به جای استفاده از تیغ از ماشین استفاده کنید.

استفاده از سرویس بهداشتی برای بیمار آلزایمری

پرستار باید در موارد ضروری ازچهره بیمار خود بفهمد که چه زمانی نیاز به استفاده از سرویس بهداشتی دارد. اگر بیمار شما دچار بی اختیاری باشد می توانید با پزشک مشورت کنید.و از دادن.زیاد مایعات قبل از خواب خودداری و یا آن را محدود کنید.

نکات ضروری در نگهداری و پرستاری از بیماران آلزایمری

 • لازم است برخورد طبیعی با بیماران آلزایمری داشته باشید.
 • تمامی افراد نزدیک به شخص سالمند و بیمار چه اعضای خانواده و چه پرستار شناخت کافی در مورد ماهیت بیماری داشته و آمادگی لازم را داشته باشند.
 • رفتارهای بیمار آلزایمری قابل پیش بینی نیست، به همین دلیل محیط خانه باید ایمن و مطمعن باشد.
 • رفتارهای پرخاشگرانه در فرد بیمار می تواند خطرناک باشد و باید در چنین شرایطی از پزشک کمک گرفت و با استفاده از دارو این رفتارها را کنترل کرد.
 • با فردی که دچار آلزایمر شده است با مهربانی رفتار کنید.که این کار سبب افزایش روحیه و شادی در بیمار خواهد شد.

اعزام پرستار حرفه ای سالمند در  موسسه امیدنرسینگ

شرکت امید نرسینگ با تجربه چندین ساله و همکاری با موسسه الفاطب،.هر گونه خدمات پرستاری و مراقبت از بیمار، افراد سالمند و کودکان شما را انجام می دهد.

تمام پرسنل این موسسه از تجربه و مهارت بالایی برخوردار بوده.و زیر نظر کارشناسان موسسه توانبخشی فعالیت می کنند. هدف ما رضایت شما و بهبود وضعیت سلامتی عزیزان شما است.

خدمات مرکز پرستاری امید

خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید