خدمات فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل - امیدنرسینگ

فیزیوتراپی یکی از خدمات پزشکی است که اغلب افراد در طول عمر به آن نیاز پیدا می کنند چرا که انواعی از آسیب های فیزیکی در اثر کار ، فعالیتهای ورزشی ، اضافه وزن و برخی بیماریها به مفاصل ، استخوانها و ماهیچه ها وارد می شود که نیاز به درمان های فیزیوتراپی دارد .

از آنجا که بسیاری از آسیب های وارده به مفاصل و استخوانها همراه با دردهای شدید است فرد بیمار در حرکت کردن و راه رفتن با مشکلات زیادی روبرو می شود . دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل برای این بیماران بسیار سودمند است گرچه همه افراد می توانند از این خدمات استفاده کنند .

صرفه جویی در وقت و هزینه ها تنها یکی از مزایای استفاده از خدمات پزشکی در منزل می باشد . مرکز خدمات پرستاری امید آماده اعزام پزشک ، پرستار و تجهیزات پزشکی به منازل شما عزیزان می باشد کافیست با شماره 09124885083 تماس بگیرید .

مقاله پیشنهادی : معرفی یک مرکز پرستاری در تهران 

فیزیوتراپی در منزل - اصول فیزیوتراپی در منزل

انواع خدمات فیزیوتراپی در منزل

  • فیزیوتراپی کمر در منزل
  • فیزیوتراپی گردن در منزل
  • فیزیوتراپی دست در منزل
  • فیزیوتراپی زانو در منزل
  • فیزیوتراپی پا در منزل
  • فیزیوتراپی لگن در منزل
  • فیزیوتراپی آرنج در منزل
  • فیزیوتراپی کتف در منزل
  • فیزیوتراپی فک در منزل

مزایای انجام فیزیوتراپی در منزل

در شهرهای شلوغ و پرجمعیت اغلب مراکز درمانی در خیابانهای اصلی و شلوغ شهر واقع شده که در ساعات زیادی از روز گرفتار ترافیک سنگین هستند . برای یک فرد سالم نیز تحمل ترافیک ، گرما و آلودگی هوا کاری دشوار است چه رسد به بیماری که از درد رنج می برد و توان حرکت و راه رفتن را ندارد .

برخی بیماران به دلیل شکستگی لگن ، تعویض مفصل زانو و … اصلا قادر به حرکت نیستند پس مراجعه به مراکز درمانی برای آنها امری بسیار وقت گیر و پرهزینه است .

مدت زمانی که فرد بیمار و همراه او در ترافیک رفت و برگشت به مراکز درمانی و انتظار در صف بیماران صرف می شود بسیار زیادتر از زمانی است که متخصص فیزیوتراپی به منزل مراجعه کرده و کار فیزیوتراپی را در منزل انجام می دهد .

خانه محیطی امن و بدون استرس برای کلیه بیماران است و همه آنها راحت تر هستند که فیزیوتراپی را در منزل انجام دهند . این امر خصوصا برای سالمندانی که از آلزایمر و یا زوال عقل رنج می برند و محیط بیرون برای آنها استرس زاست و همچنین کودکان که از مراکز درمانی ترس و وحشت دارند بسیار سودمند خواهد بود .

مراکز درمانی و فیزیوتراپی معمولا مملو از بیمارانی هستند که برای انجام فیزیوتراپی به آنجا مراجعه می کنند . در فصولی که بیماریهای ویروسی شایع می شود این مراکز می تواند برای افراد خصوصا سالمندان و افرادی که از بیماریهای زمینه ای رنج می برند بسیار خطرناک باشد .

انجام فیزیوتراپی در منزل بیماران را از مبتلا شدن به انواع بیماریهای ویروسی موجود در محیط های شلوغ محافظت می کند .

مقاله مرتبط : ویزیت پزشک در منزل 

فیزیوتراپی در منزل - فیزیوتراپی با ورزش

خدمات فیزیوتراپی در منزل برای چه بیماریهایی کاربرد دارد؟

فیزیوتراپی در منزل برای بیماریهای زیادی قابل انجام است که برخی از آنها به شرح زیر است :

فیزیوتراپی بیمار ام اس در منزل : ام اس یک بیماری خود ایمن است که با روش های دارویی و فیزیوتراپی قابل کنترل می باشد ولی هنوز درمانی برای آن کشف نشده است .

فیزیوتراپی بیمار آلزایمری در منزل : بیماران آلزایمری به دلیل فراموشی نمی توانند به تنهایی از منزل خارج شوند و به مراکز فیزیوتراپی برای بیماریهای خود مراجعه کنند چرا که خطرات زیادی در بیرون از منزل آنها را تهدید می کند . مراجعه فیزیولوژیست به منزل برای بیماران آلزایمری بسیار مفید خواهد بود .

فیزیوتراپی افرادیکه دچار سکته مغزی شده اند : افرادیکه که سکته مغزی داشته اند برخی از توانایی های خود را از قبیل تکلم ، حرکت کردن ، استفاده از دستها و پاها و … را از دست می دهند .

با تمرینات خاص فیزیوتراپی می توان برخی از توانایی ها را به فرد بازگرداند که این کار بهتر است در منزل انجام شود چرا که تعداد جلسات زیاد است و بیمار توان این را ندارد که در رفت و آمد به مراکز درمانی باشد .

فیزیوتراپی پارگی رباط صلیبی در منزل : برخی از ورزشکاران دچار آسیب دیدگی یا پارگی رباط صلیبی می شوند که باید حتما تحت درمان قرار گیرند که درمان یا به روش جراحی یا غیرجراحی است .

حتی پس از جراحی نیز باید با روشهای فیزیوتراپی ماهیچه ها را تقویت کرد تا وضعیت به حالت عادی برگردد. از آنجا که حرکت کردن برای این افراد بسیار دشوار است بهتر است فیزیوتراپی در منزل برای آنها انجام شود .

فیزیوتراپی بیمار پارکینسون در منزل : پارکینسون در حرکت فرد اختلال ایجاد می کند و او را دچار لرزش در حرکت کردن می کند که احتمال زمین خوردن او را بیشتر می کند .

اگر بیمار پارکینسون به تشخیص پزشک نیاز به فیزیوتراپی داشته باشد بهتر است این عمل در منزل انجام گیرد تا خطری برای او نداشته باشد .

پیشنهاد می شود مقاله علائم آرتروز در سالمندان را مطالعه نمایید . 

فیزیوتراپی در منزل - ماساژ درمانی

کلام آخر

امروزه اغلب خدمات پزشکی و پرستاری را در منزل می توان دریافت کرد و بدون اتلاف وقت و هزینه زیاد به سایر امور روزانه رسیدگی نمود . در مرکز پرستاری امید کلیه خدمات پزشکی و پرستاری در منزل ارائه می شود .

فیزیوتراپی در منزل ، سونوگرافی در منزل ، رادیولوژی در منزل ، اکوی قلب در منزل ، ویزیت پزشک متخصص در منزل ، پرستار سالمند در منزل ، پرستار کودک در منزل ، پرستار بیمار در منزل و … تنها بخشی از خدمات امیدنرسینگ می باشد .

برای دریافت خدمات پزشکی و پرستاری در منزل تنها کافیست با کارشناسان امیدنرسینگ تماس بگیرید تا در اسرع وقت تیم پزشکی یا پرستاری به منزل شما اعزام شوند .

موسسه امید نرسینگ

شرکت پرستاری امید نرسینگ  ارائه دهنده خدمات پرستاری مانند پرستار و مراقبت از سالمندان در منزل ، پرستار کودک در منزل ، پرستار و مراقب بیمار در منزل و بیمارستان و خدمات پزشکی در منزل است .

اگر چنانچه بیماری دارید که نمی تواند خودش به تنهایی زندگی کند و به  نگهداری ویژه نیاز دارد می توانید از موسسه امید نرسینگ درخواست پرستار نمایید تا با حضور پرستاری حرفه ای و مسئول دیگر نگران دچار شدن بیمار خود به زخم بستر نباشید و در صورتی که بیمار شما قبلا دچار این زخم ها شده است پرستار می تواند به شما در درمان زخم بستر بیمارتان یاری رساند .

تمام کارکنان شرکت امید نرسینگ از تجربه و مهارت بالایی برخوردار بوده و زیر نظر کارشناسان موسسه توانبخشی فعالیت می کنند . هدف ما رضایت شما و بهبود وضعیت سلامتی عزیزان شما است .

خدمات مرکز پرستاری امید

خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید