نقش پرستار خانگی در مراقبت از سالمندان

مراقبت از سالمندان

گاهی اوقات سلامت جسمی و روانی عزیزانتان با افزایش سن، در معرض خطر است. ممکن است به دلیل مشغله های زیاد فرصت رسیدگی به آن ها را نداشته باشید و نتوانید نیازهای ضروری شان را برطرف سازید. در چنین مواقعی استخدام یک پرستار با تجربه در مراقبت از سالمندان بسیار سودمند هستند. زیرا این افراد تخصص لازم برای ارائه کمک در زمینه های تغذیه، حمام کردن و فعالیت های بدنی را دارند. در این مقاله در مورد نقش پرستار خانگی در مراقبت از سالمندان با شما صحبت خواهیم کرد. از اینکه با امید نرسینگ همراه هستید، از شما سپاسگزاریم.

موسسه پرستاری حمایت از سالمندان

یک آژانس پرستاری به سالمندانی که نیاز به حمایت پزشکی دارند، پرستار و دستیار مراقبت های بهداشتی را ارائه می دهد. آژانس های پرستاری می توانند در تعیین سطح مراقبتی که عزیزان تان نیاز دارند شما را کمک کنند. آژانس ها خدمات مناسبی را برای سالمندان مبتلا به بیماری های مختلف مانند زوال عقل، آلزایمر و پارکینسون ارائه می دهند. کارمند مراقبت های بهداشتی می تواند در امور مراقبتی در خانه سالمندان یا بیمارستان خدمات مناسبی ارائه کنند.

تجربه حرفه ای پرستاری

صلاحیت های پرستاران خصوصی بسیار متفاوت است. برخی از مراقبان ممکن است به مدت چند سال تجربه کاری در زمینه پرستاری داشته باشند. در حالی که برخی دیگر ممکن است دارای مدرک پرستاری و 10 سال سابقه کار در بیمارستان باشند. مراقبان خصوصی اغلب خدمات خود را در روزنامه ها یا اینترنت تبلیغ می کنند. شما می توانید با مصاحبه فردی شرایط هر یک را مورد بررسی قرار داده و انتخاب خود را انجام دهید. برای انتخاب یک پرستار با تجربه و مطمئن بهتر است از طریق موسسات معتبر در این زمینه اقدام کنید. چنین موسساتی با استخدام کارمندان با تجربه و متخصص، بهترین پرستاران را برای مراقبت از سالمندان، کودکان و بیماران شما در نظر می گیرد.

بیشتر بدانید: بیماری های سالمندان

دستیاران پرستاری

دستیار پرستار پایین ترین رده پرستاران را در خانه های سالمندان تشکیل می دهند. آنها وظایف مهمی را زیر نظر پرستاران دارای مجوز انجام می دهند. وظایف بهداشت فردی شامل مسواک زدن، حمام کردن، تعویض لباس، تعویض روتختی و موارد دیگر است. خدمات سرویس بهداشتی برای کسانی که توانایی رفتن به دستشویی را ندارند نیز توسط پرستار ارائه می شود. سایر مسئولیت های متداول شامل نگهداری سوابق بیمار، مراقبت های غذایی، پیشگیری از زخم بستر، جمع آوری نمونه و کمک به حمل و نقل بیماران شامل خدمات دستیار پرستار می باشد.

مراقبت از سالمندان - استخدام پرستار

پرستاران عملی دارای مجوز

این پرستاران تحت نظارت دقیق پرستاران ثبت شده کار می کنند، حتی بسیاری از وظایف مشابه دستیاران پرستار را نیز انجام می دهند. علاوه بر ارائه مراقبت های اولیه به بیماران، وظایف پیشرفته تری مانند نظارت بر تنفس، فشار خون، دما، سطح اکسیژن و ضربان قلب بیماران نیز توسط پرستاران انجام می شود. با توجه به تجربه تخصصی که دارند می توانند امور مربوط به درمان زخم بستر، تزریق، تجویز دارو و تعویض بانداژ را نیز انجام دهند. از صلاحیت هایی که به پرستاران دارای مجوز داده می شود، این است که برنامه های مراقبتی برای بیماران تنظیم کنند تا روند بهبود بیمار را تسریع بخشند.

مسئولیت های یک پرستار سالمند

بعضی از اشخاص سالخورده ممکن است به بیماری ‌های مزمن و ناتوانی‌ های جسمی مبتلا باشند. این افراد ترجیح می ‌دهند به جای نقل مکان به خانه سالمندان و مراقبت طولانی ‌مدت در خانه‌ های خود بمانند. پرستاران منزل اغلب برای بیمارانی که همیشه در خانه هستند و یا اشخاص سالخورده خدمات مراقبت شخصی ارائه می کنند.

پرستاران سالمند با توجه به تجربه و تخصصی که دارند می توانند مراقبت های فردی در زمینه توانبخشی، تغذیه بیمار، مصرف دارو و غیره را ارائه دهند. برخی از خدمات حرفه ای پرستاران در مراقبت از سالمندان شامل موارد زیر می باشد.

  • مراقبت های فیزیوتراپی
  • خدمات بعد از جراحی
  • ورزش و تحرک
  • و غیره

نقش پرستار در توانبخشی فرد سالمند

بسیاری از افراد سالمند به دلیل مشکلات استخوانی، سکته مغزی، سکته قلبی و یا موارد دیگر، قادر به راه رفتن و انجام فعالیت های فیزیکی نیستند. از همین رو نیاز به توانبخشی مانند فیزیوتراپی دارند. پرستار استخدام شده می تواند با برنامه ریزی منظم زمان پیاده روی، وقت ملاقات، انجام فعالیت های روزانه و غیره را تنظیم کند. همچنین، از مسئولیت های دیگر پرستار این است که نحوه مراقبت از سالمندان را مدیریت کند و شرایط خوبی را برای وی فراهم کند.

بهبود رژیم غذایی سالم شخص سالمند

عموما بعد از سنین 65 یا 70 سالگی، افراد با مشکلات بسیاری از جمله ناتوانی جسمی، آلزایمر، بیماری های روحی و غیره مواجه می شوند. در چنین شرایطی نیاز به پرستار الزامی است تا امور شخصی وی را مدیریت کند و در بهبودی وضعیت جسمانی و روانی او تلاش کند.

فرد سالمند به دلیل ناتوانی ممکن است به تغذیه خویش توجهی نکند و حتی در مصرف داروهای خود سهل انگاری کند. پرستار استخدام شده باید با توجه به شرایط شخص برنامه غذایی او را مدیریت کند و بر اساس نوع بیماری او اقدامات پیشگیرانه را انجام دهد.

مراقبت از سالمندان - امید نرسینگ

بهبود روابط اجتماعی

اشخاص سالمند با توجه به مشکلاتی که برایشان پیش آمده اغلب احساس ناراحتی و گوشه نشینی می کنند. شما باید پرستاری را انتخاب کنید تا علاوه بر انجام کارهای شخصی، هم صحبت خوبی برای عزیزان سالمند شما باشد. این کار به تقویت روحیه شخص سالمند بسیار کمک می کند. پرستار می تواند شرایطی را فراهم کند تا فرد در زمان های مشخص با دوستان صمیمی خود قرار ملاقات دوستانه ای داشته باشد.

مراقبت از سالمندان مبتلا به بیماری

بعضی از افراد سالمند به بیماری هایی نظیر آلزایمر و یا بیماری های شناختی مبتلا هستند. این افراد به توجه بیشتری نیاز دارند. اگر بخواهید چنین افرادی را در خانه سالمندان بگذارید، حتما با ترس، نگرانی، استرس و انزوا مواجه خواهند شد. برای اینکه از این مشکل جلوگیری کنید بهتر است به دنبال پرستاری باشید که تجربه کافی در زمینه روانشناسی داشته باشد.

اکثر پزشکان توصیه می کنند که افراد سالمند مبتلا به بیماری های شناختی را نباید تنها گذاشت. بلکه بودن در جمع خانواده و هم کلام شدن با آنها تاثیر زیادی در بهبود سلامتی آنها خواهد داشت.

برای عزیزان سالمند خود پرستار حرفه ای و متخصص انتخاب کنید

شرکت امید نرسینگ با تجربه چندین ساله و همکاری با موسسه الفاطب، هر گونه خدمات پرستاری و مراقبت از افراد سالمند، کودکان و بیماران شما را انجام می دهد.

تمام پرسنل این موسسه از تجربه و مهارت بالایی برخوردار بوده و زیر نظر کارشناسان موسسه توانبخشی فعالیت می کنند. هدف ما رضایت شما و بهبود وضعیت سلامتی عزیزان شما است.

خدمات مرکز پرستاری امید

خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید