شرایط استخدام پرستار برای مراقبت از معلولین

مراقبت از معلولین

مراقبت از معلولین کار ساده ای نیست و پرستار باید مهارت های خاصی در این زمینه آموزش دیده باشد. پرستاری از اشخاص دارای معلولیت در مقایسه با سایر بیماران متفاوت است و عوامل مهمی را باید در نظر بگیرید. محل نگهداری از معلولین، سطح مراقبت از بیمار و مسائل پزشکی از مواردی هستند که برای مراقبت از معلولین بسیار اهمیت دارد.

در بسیاری از موارد، ماندن در خانه بهترین راهکار برای حفظ سلامت عاطفی و جسمی برای افراد دارای معلولیت است، به شرطی که همه نیازها او برآورده شود.

برای اینکه با وظایف پرستار برای مراقبت از معلولین بیشتر آشنا شوید، توصیه می کنیم تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

اهمیت نیاز به پرستار برای مراقبت از افراد دارای معلولیت

معلولیت ممکن است در هر سنی به دلیل بیماری، آسیب یا شرایط ژنتیکی رخ دهد. در بسیاری از موارد، افراد دارای معلولیت در انجام امور روزمره مانند لباس پوشیدن، کارهای خانه، مراقبت شخصی، حمام کردن، تهیه غذا، خرید و غیره ناتوان هستند. بنابراین نیاز به پرستار می تواند از الزاماتی باشد که شخص بیمار را در انجام کارهای شخصی کمک کند.

اگر به دنبال پرستار مطمئن و با تجربه هستید، موسسه امیدنرسینگ آماده است تا بهترین پرستاران را برای مراقبت از بیماران، کوکان و عزیزان سالمند شما اعزام نماید. برای درخواست پرستار می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

مراقبت از معلولین - استخدام پرستار

وظایف پرستار برای مراقبت از شخص معلول

اشخاص دارای معلولیت بسته به سطح معلولیت شان ممکن است توانایی انجام بسیاری از کارها را نداشته باشند. برخی از آن ها تا آخر عمر نیاز به مراقبت خواهند داشت و در صورت وجود مشکلات ذهنی پرستار موظف است در زمینه انجام کارهای شخصی مانند نظافت، تغذیه، سرگرمی و غیره او را کمک کند.

در ادامه مقاله به برخی از مسئولیت های مهم پرستار برای مراقبت از معلولین می پردازیم.

پیشنهاد ما: مقاله مزیت های نگهداری از بیمار در منزل را حتما مطالعه کنید.

درک توانایی ها و ناتوانایی های معلولین

در قدم اول پرستار باید با نوع معلولیت فرد آشنایی کامل داشته باشد. چرا که انواع مختلفی از ناتوانی ها وجود دارد که ممکن است پرستاری از آن ها متفاوت باشد. افراد دارای معلولیت اغلب دارای مشکلاتی هستند که می تواند شامل هر یک از موارد ذیل باشد.

 • اختلال بینایی
 • کمبود شنوایی
 • ناتوانی جسمی
 • بیماری سلامت روان
 • اختلال طیف اوتیسم
 • مسائل مربوط به حرکت یا تعادل
 • زوال عقل
 • بیماری آلزایمر
 • فلج مغزی

میزان ناتوانی بیمار تعیین می کند که چه نوع خدمات مراقبتی در منزل برای افراد معلول باید صورت گیرد. به عنوان مثال پرستاری از افراد معلول که از نظر جسمانی و روحی و روانی در سطح وخیم تری قرار دارند قطعا دشوارتر خواهد بود.

برای اعزام پرستار مطمئن و آموزش دیده در کمترین زمان ممکن می توانید با ما در ارتباط باشید.

چگونگی مراقبت از معلولین

ارزیابی نحوه مراقبت از معلولین اغلب در خانه انجام می شود. چرا که افراد دارای معلولیت با توجه به نوع بیماری که دارند ممکن است تحت مراقبت های خاصی باشند. بنابراین، پرستار آموزش دیده باید بتواند علاوه بر مراقبت، نیازهای ضروری او را هم برآورده کند.

به طور مثال برای یک سالمند معلول، پارامترهای خاصی مثل ناتوانی ها، نوعیت بیماری و کهولت سن وجود دارد. اعضای خانواده بیمار باید تمام موارد لازم مربوط به شرایط بیمار را با پرستار در میان بگذارند.

ابتدا، توانایی بیمار را برای انجام کارهای مانند حمام کردن، استفاده از سرویس بهداشتی، لباس پوشیدن، غذا خوردن و غیره تعیین کنید. اگر بیمار تحت مراقبت های پزشکی است حتما داروهای تجویز شده را بررسی کنید و زمان مصرف آن ها را نیز بدانید.

پیشنهاد ما: در مورد هزینه استخدام همراه بیمار در بیمارستان – سال 1401 بیشتر بدانید.

نکات مهم برای مراقبت از معلولین در منزل

پرستارانی که به افراد دارای معلولیت خدمات ارائه می دهند، معمولاً هر روز چندین کار را انجام می دهند. البته این امر به نیازهای شخصی بیمار بستگی دارد و شامل کمک هایی مانند اینها می باشد:

 • همراهی و مصاحبت
 • تهیه غذا
 • یادآوری داروها
 • مراقبت شخصی
 • مراقبت مهلت
 • حمل و نقل

برخی از پرستاران باید مهارت های گفتگو و ارتباط با بیماران ناشنوا، آلزایمر، زوال عقل را داشته باشند تا بتوانند به بهترین شکل از آنها مراقبت کنند.

مراقبت از معلولین - امیدنرسینگ

عوامل مهمی که در مراقبت از معلولین تاثیرگذار است

افراد دارای معلولیت اغلب تحت تاثیر عوامل خاصی قرار می گیرند و ممکن است شرایط زندگی برای آن ها دشوار باشد. بنابراین، وظیفه پرستار است تا با تجربه و مهارتی که دارد، فضای آرام و بدون استرس را برای وی ایجاد کند. برخی از عواملی که باعث می شود بر نحوه مراقبت از معلولین تاثیر بگذارد عبارتند از:

 • شرایط جسمانی بیمار
 • عدم اعتماد به نفس
 • احساس نا امیدی
 • افسردگی و گوشه نشینی
 • فشار روحی و روانی

تاثیر کووید-19 بر مراقبت در منزل برای معلولین

COVID-19 برای هیچ کس آسان نبوده است، اما به طور قابل توجهی بر نحوه مراقبت معلولین و حمایت آنها تأثیر گذاشته است.

خوشبختانه، بسیاری از موسسات وظایف خود را به صورت ایمن‌ تر تحت شرایط COVID-19 در زمینه مراقبت از معلولین انجام داده اند. بسیاری از کارکنان مراقبت شخصی نیز در صف اول برای دریافت واکسن بوده اند تا بیماران و اعضای خانواده خویش را ایمن نگه دارند.

اگر می خواهید به عنوان پرستار در موسسه امیدنرسینگ فعالیت کنید، همین حالا با ما تماس بگیرید.

نکات مهم در انتخاب موسسه مراقبت از معلوین 

هنگام بررسی یک موسسه پرستاری، در مورد جزئیات فرآیند استخدام آنها بپرسید. با این کار می توانید اطلاعات بیشتر و اطمینان بهتر از کیفیت خدمات آن ها بدست آورید. برای اطمینان بهتر است در مورد گواهینامه رسمی موسسه و ثبت آن در وزارت بهداشت حتما تحقیق کنید.

 اعزام پرستار  معلولین در منزل با  امیدنرسینگ

خدمات مراقبت در منزل یک گزینه عالی برای افراد دارای معلولیت است. انعطاف پذیری این خدمات یکی از اصلی ترین دلایلی است که بسیاری از خانواده ها به دنبال مراقبت های خانگی هستند.

گزینه هایی مانند در دسترس بودن 24 ساعته، پرسنل مجرب، و طیف گسترده ای از خدمات مراقبت از معلولیت، زندگی را برای مشتریان و اعضای خانواده معلولین آسان تر می کند.

موسسه امیدنرسینگ با اعزام پرستار کودک، پرستار بیمار در منزل  و سالمند آماده خدمت رسانی به شما همشهریان می باشد.

خدمات مرکز پرستاری امید

خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید