مراقبت های تخصصی از کودکان

اصول مراقبت کودکان

اصول مراقبت کودکان

مراقبت های تخصصی از کودکان به دغدغه ایی بزرگ تبدیل شده که ما به بررسی و ارزیابی آن می پردازیم زیرا از مهم ترین مسائل نگهداری از کودکان به حساب می آید .

اصول مراقبت های تخصصی در کودکان

این نکات شامل چهار بخش اساسی می باشد که در ذیل به آن اشاره کردیم:

1.آگاهی از بازی و تفریح  کودکان

هر شکل از  فعالیت هایی که برای تفریح و سرگرمی ، و بدون توجه به نتیجه نهایی، انجام می شود را بازی می گویند . عوامل متفاوتی از جمله سن ،جنس و محیطی که کودکان در آن نمو پیدا می کنند در شکل بازی شان تاثیر بسزایی دارد .

برای نمونه کودک از زمان تولد به ضربه زدن و حرکت دست ها و تلفط صدا می پردازد . حال بهتر می باشد که مادری که خود فرزندی را بزرگ کرده و تجربه دارد ، با بازی های کودک آشنا باشد و آن هایی را که در جهت بالا بردن مهارت های کودک می باشد ارتقا دهد.

کودک با بازی کردن و تفریح انرژی خود را تخلیه می کند و به شخصی که بتواند با او بازی کند تا خسته شود نیاز دارد .

 

2. تقویت مهارت ارتباطی کودک

همه ما از اینکه فرزندمان خوش زبان و دارای ارتباطات قوی است لذت می بریم. همانطور که می دانید داشتن فن بیان تاثیر فراوانی در آینده و موفقیت فرزندانمان دارد بنابراین  بهتر است از زمان کودکی روی این مهارت تمرکز داشته باشیم.

مادریار کودک براساس تجربه هایی که از قبل بدست آورده می داند که می بایست به کودک خود فرصت صحبت کردن بدهد و زمانی از او سوالی می پرسد به او فرصت فکر کردن و پاسخ دادن بدهد نه اینکه میان کلامش بیاید یا مرتب به اصلاح اشتباهات کودکش بپردازد .

اصلاح مکرر تلفظ کلمات در کودکان نه تنها به فن بیان او کمکی نمی کند گرچه نتیجه ای بلعکس می دهد و از علاقه کودکان به حرف زدن می کاهد .

جهت تقویت این مهارت می تواند قصه یا هر چیز دیگری را برای کودک خود تعریف کنید و پس از تمام شدن آن خواستار گفتن خلاصه مطلب بوسیله کودک باشید و تا انتها به حرف های کودک گوش بدهید و در آخر دانسته های او را کامل نمایید .

3. بوجود آوردن حس مسئولیت پذیری در کودک

همه مان از اینکه فرزند ی خوش زبان و دارای ارتباطات قوی باشد لذت می بریم.همانطور که می دانید داشتن فن بیان تاثیر زیادی در آینده و موفقیت فرزندانمان ایفا می کند پس چه بهتر که از همان کودکی روی این مهارت تمرکز کنیم.

مادریار کودک طبق تجاربی که از پیش کسب کرده می داند که باید به کودک خود فرصت صحبت کردن بدهد و وقتی از او سوالی می پرسد به او فرصت فکر کردن و جواب دادن بدهد نه اینکه میان کلامش بیاید یا مرتب به اصلاح اشتباهات کودکش بپردازد.

در مراقبت کودکان برای تقویت مهارت فن بیان می تواند قصه یا هر مطلب دیگری را برای کودک خود تعریف کنید و بعد از اتمام آن خواستار گفتن خلاصه مطلب توسط کودک باشید و تا انتها به حرف های کودک گوش دهید و در آخر دانسته های او را تکمیل کنید.

4.داشتن حس آرامش و امنیت در مراقبت کودکان

عدم وجود امنیت می تواند کودک را به آشفتگی های فکری دچار کند.  چنانچه ادامه پیدا کند خود تبدیل به یک بیماری می گردد . متخصصین یک سال اول زندگی را دوران کسب انسان به اعتماد و امنیت نام گذاری کرده اند و بر این باورند چنانچه کودک در این دوران نتواند با دنیای خویش ارتباط داشته باشد شاید دیگر هیچ وقت این امر امکان پذیر نباشد .کودکان در سنین کم خیلی کنجکاو اند و مایل اند همه جای خانه را بشناسند .

احتمال دارد زمان راه رفتن در منزل از جایی هراس داشته باشد یا در جایی برایش اتفاقی بیفتد که همیشه او را بترساند . حال در امر مراقبت کودک به شخصی نیاز می باشد که همه جا و همیشه پشت کودک است و مشکلات او را حل نماید . عدم مراقبت سبب آزار جسم شده و عدم امنیت ، روح را اذیت می کند .

برای رزرو  پرستار کودک  و آموزش مراقبت از کودکان ما همراهتان هستیم. با ما تماس بگیرید . 02177517605

پرستار کودک

خدمات مرکز پرستاری امید

خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید