نگهداری بیماران کمایی در منزل

بیماران کمایی

بیماران کمایی که در وضعیت اغما قرار می گیرد به آن معنی است.که شخص هوشیاری ندارد.و در حالت خواب عمیق و یا بیهوشی قرار گرفته.و قادر به گشودن چشم و برقراری ارتباط نیست. این در حالی است.که بیمار زنده بوده و به خواب عمیق فرو رفته.که هیچ گونه واکنشی نمی تواند از خود نشان دهد.

شرایط نگهداری بیماران کمایی بسیار دشوار است.و نیازمند مهارت و تخصص بالایی در زمینه دستگاه ها و تجهیزات پزشکی می باشد. علاوه براین، پرستار بیمار کمایی باید از عهده انجام فعالیت های پزشکی و مراقبتی بیمار نیز برآید.

مرکز پرستاری امیدنرسینگ به عنوان بزرگترین و بهترین مرکز جهت نگهداری و مراقبت از سالمند، بیمار و کودک شما است. برای استخدام پرستار با ما تماس بگیرید.

عوامل قرارگیری بیمار در وضعیت کما (بیماران کمایی)

چندین عامل وجود دارد که سبب می شود شخص به کما برود و هوشیاری خود را از دست بدهد و جزو بیماران کمایی قرار گیرد. در ادامه درباره آنها صحبت می کنیم:

  • ضربه وارده به سر: آسیب وارد شده به مغز ممکن است.به دلیل خونریزی، فشار خون بالا، از دست دادن اکسیژن و یا آلودگی با مواد سمی باشد.که در بسیاری از مواقع به دلیل ضربه به مغز و در نهایت اختلال در گردش خون می شود.
  • بالا بون قند خون: سوخت اصلی مغز گلوکز است و در کسانی که دیابت دارند و قند خون به درستی کنترل نمی شود، بالا و پایین شدن قند خون تاثیر شدیدی به مغز و در نهایت شرایط کما را فراهم می سازد.
  • خونریزی: بر اثر التهاب، آسیب، فشار خون بالا و یا تومورهای مغزی که کنترل نمی شوند، خونریزی در لایه های مغزی صورت می گیرد.
  • التهاب مغزی: این عارضه می تواند به دلیل استرس، کمبود اکسیژن، هورمون و عدم تعادل یون های بدن رخ بدهد.
  • عفونت: عفونت هایی همانند عفونت سیستم عصبی مانند منژنیت و انسفالیت می توانند بیمار را در وضعیت کما قرار بدهند.
  • تشنج : اگر حمله های تشنج به صورت پی در پی رخ بدهند، می توانند بیمار را در وضعیت کما قرار دهد.
  • کمبود اکسیژن: در مواقع مختلفی همچون ایست قلبی که اکسیژن کافی به مغز نمی رسد نیز عاملی برای بروز کما در بیماران می شود.
نگهداری بیمار کمایی - پرستار بیمار

نگهداری و مراقبت از بیماران کمایی در منزل

این بیماری می تواند برای هر خانواده ای استرس و پیچیدگی داشته باشد. مراقبت از بیماری که به کما رفته باشد.بسیار دشوار است؛ زیرا خانواده ها باید آموزش های لازم برای مراقبت از بیمار را دیده باشند. مراقبت از بیمار در چنین شرایطی و در خانه به نفع خود بیمار نیز است. اما لازمه مراقبت، انتخاب پرستار مناسب و دلسوز است.

مطالعه هایی که در شهرهای مختلف صورت پذیرفته، حاکی از آن است.که بیشتر افراد واگذاری مراقبت از بیمار را به پرستار در منزل ترجیح می دهند. در بررسی های صورت گرفته از نظر گفتار درمانی، به این نتیجه رسیده اند.که اگر مراقبت و تمرین حین بیماری صورت بپذیرد، توانایی برای بهبود افزایش پیدا خواهد کرد.

شرایط بعد از هوشیاری بیماران کمایی

بسیاری از افرادی که بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص می شوند.و با توجه به پایداری شرایطشان، هیچ گونه هوشیاری کاملی ندارند و این عوامل سبب شده است.که از لحاظ مراقبتی وابستگی شدیدی پیدا کنند.

و چون در چنین شرایطی افراد در خانه نمی توانند مراقبت های ویژه ای بر روی بیمارشان داشته باشند،.نیاز به پرستار در منزل به شدت احساس خواهد شد. وجود پرستاران قابل اعتماد و حرفه ای این نیاز را کاملا برطرف کرده اند.و به بهبود شرایط بیمار کمک بسزایی می کنند.

راه حل درمان و بهبودی بیماران کمایی

این دوران بستگی به عوامل ایجاد آن در بیمار دارد. به طور مثال می توان گفت.اگر بیمار در وضعیت کما دچار بیماری های مزمن شود باید دقت بیشتری در مراقبت از آن صورت بپذیرد. برای التهاب یا ورم مغزی ممکن است.درمان دارویی لازم باشد.و در بیماری تشنج و صرع نیز درمان دارویی برای کنترل وضعیت بیماری ضروری و لازم می باشد.

از لحاظ جسمانی قرار گرفتن در وضعیت کما شرایط متفاوتی دارد.که در موارد بسیاری بعد از به دست آوردن هوشیاری نیاز به دوره کاردرمانی، فیزیوتراپی و گفتار درمانی می باشد.

اگر می خواهید به صورت تمام وقت یا نیمه وقت برای همراهی بیمار خود در مراکز درمانی، پرستار استخدام کنید.و نگرانی بابت نگهداری بیمار خود نداشته باشید، با موسسه امیدنرسینگ در ارتباط باشید.

نگهداری بیمار کمایی - امیدنرسینگ

توصیه های تغذیه ای برای بیماران کمایی

تغذیه در بیمارانی که به تازگی به حالت کما رفته اند (بیماران کمایی)،.پس از پایداری وضعیتشان بهترین نتایج در شروع تغذیه همان 24 ساعت اولیه است. مراحلی که در تغذیه این بیماران تاثیر می گذارد.بسته به شرایط آنان دارد. این شرایط می تواند.به صورت تغذیه روده ای یا وریدی باشد.که در تغذیه ای روده ای دستگاه گوارش عملکرد خوبی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه های جذب و به کار گیری می توانید در مورد نحوه اعزام پرستار توسط موسسه امیدنرسینگ بیشتر مطالعه کنید.

اعزام پرستار حرفه ای برای سالمندان و کودکان در موسسه امید نرسینگ

شرکت امید نرسینگ با تجربه چند ساله و همکاری با موسسه الفاطب، هر گونه خدمات پرستاری و پرستاری افراد سالمند و کودکان شما را انجام می‌دهد.

تمام کارکنان شرکت امید نرسینگ از تجربه و مهارت بالایی برخوردار بوده و زیر نظر کارشناسان موسسه توانبخشی فعالیت می کنند. هدف ما رضایت شما و بهبود وضعیت سلامتی عزیزان شما است.

خدمات مرکز پرستاری امید

خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید

مقالات مرتبط

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید