هزینه پرستار سالمند در منزل چقدر است؟

هزینه پرستار سالمند در منزل-امیدنرسینگ

هزینه پرستار سالمند در منزل به چند عامل بستگی دارد که در این مقاله به شرح آنها می پردازیم. همانطور که می دانیم بسیاری از سالمندان تمایل دارند در منزل خود زندگی کنند به جای اینکه برای نگهداری به خانه سالمندان سپرده شوند.

این ایجاب می کند که اول از هزینه های استخدام یک پرستار سالمند در منزل آگاهی پیدا کرده و در مقایسه با هزینه های نگهداری از سالمند در خانه سالمندان تصمیم درست اتخاذ شود. در این مقاله به پرسشهای شما در این زمینه پاسخ مناسب داده خواهد شد پس تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

هزینه پرستار سالمند در منزل به چه عواملی بستگی دارد؟

1- مدت زمان حضور پرستار سالمند در منزل:

همانطور که می دانید هر چه ساعت کاری پرستار سالمند بیشتر باشد هزینه پرستار سالمند نیز افزایش می یابد. بعضی از سالمندان تنها چند ساعت در روز نیاز به مراقبت و کمک دارند درحالیکه برخی دیگر بدلایل جسمانی و سلامتی برای مدت طولانی تر و حتی بصورت شبانه روزی نیاز به پرستار سالمند در منزل دارند.

بالطبع قیمت نگهداری از سالمند در این دو حالت بسیار متفاوت خواهد بود. پس باید شرایط سالمند خود را در نظر گرفته و مدت زمانی که نیاز به پرستار در منزل هست مدنظر قرار گرفته شود.

2- بیماریهای سالمند:

هزینه پرستار سالمند در منزل برای سالمندی که بیماری خاص دارد و نیاز به مراقبت های ویژه دارد با سالمندی که فقط نیاز به یک هم صحبت و همدم دارد خیلی متفاوت است.

زیرا پرستاری که برای بیماری خاص استخدام می شود باید مهارت هایی همچون کنترل فشار خون و قند بیمار، انجام تزریقات، نظارت بر مصرف دارو، تعویض پانسمان و … را داشته باشد ولی پرستاری که صرفا جهت هم صحبتی و تنها نبودن سالمند استخدام می شود نیاز به مهارت خاصی ندارد پس هزینه آن هم پایین تر است.

هزینه پرستار سالمند در منزل-همدم

3- انجام امور منزل:

اگر پرستار سالمند موظف به انجام کارهای خانه هم باشد و وظایفی از جمله خرید مایحتاج منزل، تهیه غذا، امور نظافت و … را نیز به عهده داشته باشد قطعا در هزینه پرستار سالمند در منزل تاثیر خواهد گذاشت در حالیکه بعضی سالمندان خدمتکار منزل دارند و از پرستار تنها انتظار پرستاری و هم صحبتی را دارند پس مقدار کار انجام شده در منزل بر قیمت پرستار تاثیر دارد.

4- مشکلات حرکتی:

اگر سالمند بدلیل سکته، ناتوانی جسمی و هر دلیل دیگری قادر به تحرک نیست و پرستار باید وظایفی از جمله استحمام، جابجایی سالمند روی تخت برای جلوگیری از بروز زخم بستر، همراهی با سالمند هنگام راه رفتن با واکر یا نشستن روی ویلچر و … که مستلزم زحمت برای پرستار سالمند است بالطبع در هزینه پرستار سالمند در منزل تاثیرگذار خواهد بود و با سالمندی که مشکل حرکتی ندارد خیلی تفاوت دارد.

5- تعداد افرادی که در منزل حضور دارند:

اگر به جز سالمند افراد دیگری هم در منزل حضور دارند که پرستار لازم است برای آنها هم خدماتی انجام دهد در هزینه پرستار سالمند در منزل تاثیرگذار است. خدماتی نظیر مرتب کردن اتاق، شستن لباسها و … که در ازای هر فرد حقوق بیشتری باید به پرستار سالمند پرداخته شود که قبل از شروع کار توافق خواهد شد.

6- آدرس و موقعیت محلی درخواست کننده:

موقعیت جغرافیایی محلی که پرستار باید روزانه به آنجا برود و از سالمند پرستاری کند از عوامل دیگری است که در هزینه پرستار سالمند در منزل تاثیرگذار است.

هر چه این مسیر طولانی تر باشد و وسایل ایاب و ذهاب کمتر پس هزینه رفت و آمد پرستار هم بیشتر می شود که این اضافه هزینه باید با اضافه حقوق جبران شود. پس بهتر است پرستاری را استخدام نمایید که از نظر مسافت به شما نزدیکترین باشد تا مجبور به پرداخت مبلغ اضافه نباشید.

مقاله پیشنهادی: انتخاب پرستار مناسب برای سالمند

هزینه پرستار سالمند در منزل-بیمار

از کجا بفهمیم که سالمند ما به پرستاری در منزل نیاز دارد؟

دوره سالمندی با محدودیت هایی همراه است که ناشی از بیماری و کهولت است و در حالت عادی معمولا افراد در سالمندی هم قادر به انجام کارهای خود هستند ولی برخی سالمندان به دلیل بیماریهای خاص یا عدم تحرک بر اثر مشکلات جسمانی نیاز به پرستاری در منزل دارند که نشانه هایی وجود دارد برای اینکه بفهمیم دیگر زمان این رسیده که برای سالمند خود در منزل بدنبال پرستار مناسب بگردیم.

 • افزایش فراموشی
 • کاهش تحرک
 • انزوا یا نشانه هایی از گوشه گیری و تنهایی
 • ناتوانی در انجام رانندگی
 • کاهش توده عضلانی و کاهش وزن
 • ناتوانی در انجام مسائل بهداشتی نظیر حمام رفتن و استفاده از توالت
 • وقوع حوادث و جراحتی ناشی از سقوط به دلیل عدم تعادل
 • بی توجهی به سازماندهی خانه و نظافت

خدمات مورد نیاز سالمند و تاثیر آن روی هزینه پرستار سالمند در منزل:

 • یادآوری مصرف داروها و مدیریت آنها
 • همراهی و مصاحبت با سالمند
 • کمک به تحرک سالمند
 • خرید مواد غذایی و تهیه غذا
 • نظافت منزل، شستن لباسها و ظروف
 • نظارت بر کارهای کسانیکه در مراحل اختلال حافظه قرار دارند.
 • تحریک های شناختی از جمله خواند با صدای بلند، مکالمه و انجام بازیهای فکری
 • کمک به فعالیتهای روزمره از جمله لباس پوشیدن، غذا خوردن، حمام کردن و استفاده از توالت

پیشنهاد می کنیم مطلب نگهداری از سالمند در منزل را از دست ندهید.

هزینه پرستار سالمند در منزل-ویلچر

قیمت پرستار سالمند تمام وقت(شبانه روزی)، نیمه وقت و روزانه :

هزینه پرستار سالمند در منزل بصورت تمام وقت یا شبانه روزی در ازای 3 شیفت مراقبت مشخص میشود. در این گونه پرستاری از سالمند پرستار رفت و آمد ندارد و از تمام امکانات منزل می تواند استفاده نماید و هزینه خورد و خوراک ندارد.

بعضی از سالمندان نیاز به پرستاری روزانه دارند و در این گونه مراقبت هزینه های رفت و آمد پرستار هم در هزینه ها محاسبه می شود. حقوق پرستار سالمند نیمه وقت هم براساس مدت مورد نیاز و خدمات مورد نیاز سالمند تعیین میشود.

آیا هزینه پرستار سالمند در منزل تحت پوشش بیمه است؟

در بعضی بیمه ها و بعضی موارد مراقبت در منزل هم تحت پوشش بیمه قرار میگیرد. افرادی که بیمه های تکمیلی دارند با شرایطی می توانند بخشی از هزینه های پرستار در منزل را با آن بپردازند ولی مراقبتهای طولانی مدت مثل مراقبت در خانه اغلب تحت پوشش بیمه های پایه نمی باشند.

اعزام پرستار حرفه ای برای سالمندان و کودکان در موسسه امید نرسینگ

شرکت پرستاری در منزل امید نرسینگ تمامی خدمات پرستاری افراد سالمند درمنزل ، پرستار کودک ، پرستار بیمار در منزل ، همراه بیمار در بیمارستان همچنین تمام خدمات پزشکی و مراقبتی در منزل را انجام می دهد.

تمام کارکنان شرکت امید نرسینگ از تجربه و مهارت بالایی برخوردار بوده و زیر نظر کارشناسان موسسه توانبخشی فعالیت می کنند. هدف ما رضایت شما و بهبود وضعیت سلامتی عزیزان شما است. با ما در اینستاگرام همراه باشید.

خدمات مرکز پرستاری امید

خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید