استخدام همراه بیمار در بیمارستان

یکی از دغدغه های اصلی خانواده بیماران، مقوله پرستار همراه بیمار در بیمارستان است. ممکن است خانواده بیمار به هر دلیل، قادر به مراقبت از بیمار خود نباشند . در این موارد ضرورت حضور افرادی به منظور مراقبت از بیماران به یک اولویت تبدیل می شود. با توجه به اینکه بیماران و افراد مختلف و در سنین متفاوت نیازمند مراقبت هستند، در نتیجه مراقب باید از مهارت های اولیه برخوردار باشد.

وظایف همراه بیمار در بیمارستان

وظایف همراه بیمار به شرح زیر است:

  • کمک به بیمار برای پایین آمدن از تخت، ایستادن و راه رفتن
  • کنترل علائم حیاتی بیمار
  • کمک به جمع آوری نمونه آزمایشگاهی
  • کمک به لباس پوشیدن و حمام کردن
  • کمک به بیمار برای غذا خوردن و استفاده به موقع از داروها
  • تغییر وضعیت بیمار بر روی تخت برای جلوگیری از ایجاد زخم بستر
  • اطلاع وضعیت بیمار به پرسنل درمانی در صورت مشاهده وضعیت غیر عادی

لزوم پرستار همراه در بیمارستان

با توجه به کمبود پرسنل در بخش مراقبت و درمان ممکن است بیماران خدمات مورد نیاز خود را دریافت نکنند. اما پرستاران همراه می توانند بار را از دوش کادر درمان برداشته و خدمات بهتری را به بیماران ارائه دهند.

این پرستاران دارای مهارت های فوق العاده در حیطه پرستاری سالمند، نوزاد، کودک و حتی بیماران خاص (اوتیسم، ام اس، پارکینسون و … ) هستند. از این رو در تمام بخش ها و حتی در منزل می تواند از مهارت های این افراد استفاده کرد.

در برخی بیماران در زمان بستری یا حتی زمانی که در خانه هستند انجام برنامه های منظم فیزیوتراپی، ضرورت دارد. پرستاران همراه می توانند کمک شایانی برای پزشک معالج در این بخش باشند زیرا آنها با توجه به مهارت و مسئولیت پذیری خود می توانند بیمار را به موقع برای انجام برنامه فیزیوتراپی یا ورزش های روزانه آماده کنند.

همراه بیمار در بیمارستان دولتی و خصوصی

در بیمارستان های خصوصی به دلیل بالا بودن هزینه های بستری ارائه خدمات پرستاری به نحو بهتری صورت می گیرد چرا که پرسنل بیمارستان حقوق و دستمزد بالاتری می گیرند و بنابراین خدمات پرستاری و مراقبتی بیشتری نیز در اختیار بیماران قرار می دهند.

همچنین تعداد مراجعان و بیماران این بیمارستان ها به دلیل مخارج بالای بستری کمتر از بیمارستان های دولتی است و فرصت بیشتری برای رسیدگی به آنها وجود دارد. در هر دو مورد بستری در بیمارستان دولتی یا خصوصی لزوم همراهی یک مراقب در کنار اغلب بیماران وجود دارد چرا که پرستاران بخش فرصت کافی برای انجام کارهای شخصی بیماران را ندارند و صرفا به امور درمانی آنها می پردازند.

در این گونه مواقع می توان از کمک یک پرستار مراقب بیمار در بیمارستان کمک گرفت . موسسه پرستاری امید نرسینگ آماده اعزام پرستار و مراقب بیمار در بیمارستان اعم از خصوصی و دولتی می باشد.

هزینه همراه بیمار در بیمارستان

هزینه استخدام همراه بیمار متفاوت است. همانطور که اشاره کردیم، پرستار همراه را می توان به صورت ساعتی و حتی تمام وقت استخدام کرد. در برخی موارد بیمار تنها در دوره ای خاص نیازمند مراقبت خواهد بود. اما در برخی موارد ممکن است نیاز بیمار دائمی باشد.

با این حال، در یک مقایسه ساده بین هزینه های نگهداری از کودکان، سالمندان و بیماران در مراکز خاص به این نتیجه دست خواهید یافت که استفاده از پرستار همراه مقرون به صرفه تر خواهد بود.

شرکت استخدام همراه بیمار در تهران

اگر بیماری در بیمارستان دارید که خود فرصت کافی برای مراقبت و همراهی او در بیمارستان ندارید می توانید از موسسه اعزام پرستار امید نرسینگ کمک بگیرید. اگر در شهر تهران ساکن هستید می توانید از طریق تماس با موسسه پرستاری امید نرسینگ نسبت به استخدام همراه بیمار اقدام نمایید.

اعزام پرستار حرفه ای برای سالمندان و کودکان در موسسه امید نرسینگ

خدمات پرستاری امید نرسینگ با تجربه چند ساله و همکاری با موسسه الفاطب، هر گونه خدمات پرستاری و پرستاری افراد سالمند و کودکان شما را انجام می‌دهد.

تمام کارکنان شرکت امید نرسینگ از تجربه و مهارت بالایی برخوردار بوده و زیر نظر کارشناسان موسسه توانبخشی فعالیت می کنند. هدف ما رضایت شما و بهبود وضعیت سلامتی عزیزان شما است.

شما می توانید با دنبال کردن اینستاگرام مرکز پرستاری امید نرسینگ از آخرین اطلاعات پزشکی آگاه شوید.

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید