پرستار همراه بیمار در بیمارستان

پرستار همراه در بیمارستان

یکی از دغدغه های اصلی خانواده بیماران ، مقوله پرستار همراه بیمار در بیمارستان است . ممکن است خانواده بیمار به هر دلیل ، قادر به مراقبت از بیمار خود نباشند . در این موارد ضرورت حضور افرادی به منظور مراقبت از بیماران به یک اولویت تبدیل می شود . با توجه به اینکه بیماران و افراد مختلف و در سنین متفاوت نیازمند مراقبت هستند ، در نتیجه مراقب باید از مهارت های اولیه برخوردار باشد .

لزوم پرستار همراه در بیمارستان

با توجه به کمبود پرسنل در بخش مراقبت و درمان ممکن است بیماران خدمات مورد نیاز خود را دریافت نکنند . اما پرستاران همراه می توانند بار را از دوش کادر درمان برداشته و خدمات بهتری را به بیماران ارائه دهند . این پرستاران دارای مهارت های فوق العاده در حیطه پرستاری از نوزاد ، کودک ، افراد سالمند (پیرزن و پیرمرد و حتی بیماریهای خاص ( اوتیسم ، ام اس ، پارکینسون و … ) هستند . از این رو در تمام بخش ها و حتی در منزل می توان از مهارت های این افراد استفاده کرد .

در برخی بیماران در زمان بستری یا حتی زمانی که در خانه هستند انجام برنامه های منظم فیزیوتراپی ضرورت دارد . پرستاران همراه می توانند در این بخش به پزشک معالج کمک شایانی کنند زیرا آن ها با توجه به مهارت و مسئولیت پذیری خود می توانند بیمار را به موقع برای انجام برنامه فیزیوتراپی یا ورزش های روزانه آماده کنند .

مطلب مرتبط : پرستار بیمار در منزل

پرستار همراه - لزوم استخدام پرستار همراه بیمار

بخش های استخدام پرستار

 • پرستار بچه : مشغله کاری سبب شده برخی والدین برای مراقبت از کودک یا نوزاد خود پرستار استخدام کنند . پرستار بچه از مهارت هایی مانند تعویض پوشک ، آماده کردن شیر خشک ، انجام امور منزل ، نظافت و … برخوردار است . نکته مهم در این مورد این است که این پرستاران مهارت کافی برای نگهداری از کودکان در تمام سنین ( نوزاد ، خردسال ، بچه مدرسه ای و …) را دارند . در نتیجه می توان به آسانی مسئولیت مراقبت از بچه و خانه را به او سپرد .
 • پرستار همراه برای بیماران خاص : برای مراقبت از بیماران مبتلا به ام اس ، فلج ، عقب ماندگی ذهنی ، آلزایمر ، پارکینسون ، نابینایی مادرزاد و حتی افراد ناشنوا چه در بخش ها و کلینیک های درمانی و چه در منزل می توان از پرستار همراه کمک گرفت . این پرستاران را می توان به صورت تمام وقت و شبانه روزی یا حتی به صورت پاره وقت و ساعتی استخدام کرد . با توجه به اینکه این پرستاران دوره کمک امدادگری و مراقبت های پزشکی را در مراکز معتبر و تحت نظارت دانشگاه های پزشکی سپری کرده اند ، مانند یک پرستار می توانند مراقبت از بیمار را انجام دهند .
 • پرستاران همراه در مرکز توانبخشی و کلینیک های درمانی : در برخی موارد ، پزشک کلینیک یا بیمارستان برای اطمینان از روند اصولی درمان اقدام به استخدام پرستار همراه می کند . این پرستان اغلب در مراکز توانبخشی و کلینیک های وابسته به بیماری های خاص مانند ام اس و پارکینسون به کار گرفته می شوند . این افراد امور فیزیوتراپی بیماران را به خوبی انجام می دهند . به عبارت ساده ، با توجه به کمبود نیرو در کادر درمان ، استفاده از پرستاران همراه دارای مهارت کافی در حوزه اس او اس و درمان می تواند کمک شایانی در بهبود روند درمان در درمانگاه یا هر کلینیک بستری باشد .

بیشتر بخوانید : مزیت های نگهداری از بیمار در منزل 

پرستار همراه - همراه بیمار در بیمارستان

 پرستار در منزل

 • پرستار همراه در خانه سالمندان : یکی از بخش هایی که می توان از مهارت های پرستاران همراه استفاده کرد خانه سالمندان است. اغلب افرادی که در خانه سالمندان نگهداری می شوند، به کمردرد، زانو درد، پا درد و حتی پیرچشمی مبتلا هستند. از سوی دیگر ممکن است آنها به دلیل ابتلا به برخی بیماریهای خاص توان حرکتی خود را از دست داده باشند. از این رو برای مراقبت از عدم بروز زخم های بستر، حضور پرستاران همراه ضروری است. این پرستاران مهارت های کافی در حیطه مراقبت و درمان مقدماتی دارند. از این رو، می توانند دردهای ایجاد شده در زاند، کمر و پای بیمار را تسکین دهند. و با جابجایی بیمار مانع از ابتلای او به زخم بستر خواهند شد.
 • پرستار همراه در خانه برای مراقبت از سالمندان و افراد بیمار: برخی از افراد وقتی والدین آنها پیر می شوند تمایل به فرستادن آنها به خانه سالمندان ندارند. از طرف دیگر، آنها به دلیل مشغله های زندگی شخصی و کاری خود فرصت کافی برای نگهداری از والدین را ندارند. در این مواقع، انتخاب پرستار همراه می تواند بهترین گزینه باشد. حتی اگر در خانه افرادی هستند به به بیماری های حرکتی یا ذهنی مبتلا هستند می توانید به جای فرستادن آنها به مراکز توانبخشی،در منزل با کمک پرستاران همراه از آنها مراقبت کنید.

تفاوت پرستار همراه و مستخدم

ممکن است با توجه به موارد فوق ، این تصور اشتباه در ذهن شما ایجاد شود که پرستاران همراه در واقع مستخدم خانه شما هستند . باید به شما بگوییم خیر . درست است که پرستار امور منزل ، نظافت و بسیاری از کارها را انجام می دهد اما او خدمتکار خانه شما نیست . در حقیقت او اموری که در ارتباط مستقیم با بیمار است را انجام می دهد .

نظافت بخش های وابسته به بیمار یا کودک ، آشپزی برای بیمار یا کودک ، بردن بیمار به بیمارستان ، مراکز فیزیوتراپی ، پارک و … در حیطه وظایف او است . از سوی دیگر ، به دلیل مهارت های او در امور امدادی و درمانی ، در صورت بروز هرگونه مشکل او می تواند واکنش به موقع و مناسب را انجام دهد .

مقاله پیشنهادی : پرستار بچه و مراقب کودک در منزل 

پرستار همراه - هزینه استخدام پرستار همراه

هزینه همراه بیمار در بیمارستان

همانطور که اشاره کردیم ، پرستار همراه را می توان به صورت ساعتی و حتی تمام وقت استخدام کرد . در برخی موارد بیمار تنها در دوره ای خاص نیازمند مراقبت خواهد بود . اما در برخی موارد ممکن است نیاز بیمار دائمی باشد . با این حال ، در یک مقایسه ساده بین هزینه های نگهداری از کودکان ، سالمندان و بیماران در مراکز خاص به این نتیجه دست خواهید یافت که استفاده از پرستار همراه مقرون به صرفه تر خواهد بود .

اعزام پرستار حرفه ای برای سالمندان و کودکان در موسسه امید نرسینگ

شرکت امید نرسینگ با تجربه چند ساله و همکاری با موسسه الفاطب ، هر گونه خدمات پرستاری و پرستاری افراد سالمند و کودکان شما را انجام می‌دهد . تمام کارکنان شرکت امید نرسینگ از تجربه و مهارت بالایی برخوردار بوده و زیر نظر کارشناسان موسسه توانبخشی فعالیت می کنند . هدف ما رضایت شما و بهبود وضعیت سلامتی عزیزان شماست .

شما می توانید با دنبال کردن اینستاگرام مرکز پرستاری امید از آخرین اطلاعات پزشکی آگاه شوید .

برای  کمک از پرستار بیمار در بیمارستان ما همراهتان هستیم . با ما تماس بگیرید . 02177517605

خدمات مرکز پرستاری امید

خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید

مقالات مرتبط

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام
  همراه بیمار خانوم بستری در بیمارستان تریتا برای شیفت شب تا صبح دارین؟ هزینه اش چقدر هست؟
  بیمار سوند وصل هست

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید