چطور پرستار سالمند مناسب پیدا کنیم؟

پرستار سالمند مناسب- امید نرسینگ

پرستار سالمند مناسب برای والدین پیر و بیمار در منزل می تواند دغدغه های فکری شما را از بابت نگهداری از آنها و رسیدگی به نیازهایشان کم کند ولی به راستی پیدا کردن فردی مناسب و مورد اعتماد برای پرستاری از آنها کاری دشوار به نظر می رسد.

پرستار سالمند باید دارای تخصص در کار خود و همچنین داشتن وجدان کاری نسبت به مسئولیت های محول شده به او باشد و دلسوزانه برای والدین پیر و از کار افتاده تلاش کند و سعی کند حرمت و احترام آنها را در هر صورت حفظ کند.

اگر شما هم دغدغه مند در این زمینه هستید پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید. موسسه اعزام پرستار امید نرسینگ می تواند یاریگر شما در انتخاب یک پرستار سالمند مناسب باشد کافیست با ما در تماس باشید.

انواع خدمات پرستاری در منزل

خدماتی که جهت نگهداری سالمندان ارائه می شود فقط شامل پرستاری نیست. براساس شرایط و نیاز سالمند شما انواع خدمات نظیر همدم سالمند، پرستار سالمند بیمار و مراقب سالمند در منزل برای شما ارائه می گردد.

1- خدمات پرستاری همدم سالمند

همدم سالمند وظیفه دارد از نظر جسمی و عاطفی مراقب و همدم سالمندان شما باشد. او به سلامتی و علایق سالمندان شما توجه میکند. همدم سالمند فرصتهای زیادی فراهم می کند تا سالمند شما دوستان جدیدی پیدا کند.

اگر سالمند شما فقط مشکل تنهایی دارد می تواند نیاز به یک همدم و همراه را برای او برطرف کند. او در خرید کردن، ورزش کردن، آشپزی کردن و انجام فعالیتهای مورد علاقه سالمند او را همراهی میکند.

2- مراقبت از سالمند در منزل

مراقب سالمند به او در انجام کارهای روزانه و روزمره اش کمک می کند. اگر شما برای نگهداری از والدین سالمند خود در منزل، مدیریت داروها، حمل و نقل و جابجایی آنها، نگرانی در مورد استحمام، لباس پوشیدن، مشکلات حرکتی و … سالمندان خود مشکل دارید می توانید از خدمات شرکتهای پرستاری در منزل کمک بگیرید.

3- پرستار سالمند بیمار

یک پرستار سالمند مناسب بیمار میتواند مراقبتهای پرستاری ماهرانه و مداوم را برای افرادیکه بیماریهای پیچیده پزشکی دارند و یا در دوران نقاهت و بهبودی از جراحی یا آسیب هستند فراهم کند.

پیشنهاد می کنیم مقاله اصول مراقبت از بیمار در منزل را مطالعه نمایید. 

پرستار سالمند مناسب- بیمار

چطور پرستار سالمند مناسب پیدا کنیم؟

به نظر میرسد پیدا کردن پرستار سالمند مناسب برای والدین سالمند یک کار دلهره آور باشد ولی اگر نکاتی که در انتخاب پرستار سالمند مناسب باید بدانیم را رعایت کنیم می توانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم و آسایش بیشتری برای خود و سالمندان خود فراهم کنیم.

نکاتی که باید در هنگام انتخاب پرستار سالمند مناسب به آن توجه کنیم شامل:

1- انتظارات و نیازهای خود را مشخص کنید

قبل از انتخاب پرستار با خود فکر کنید که از او چه انتظاراتی دارید؟ سالمند شما در چه سطوحی نیاز به نگهداری و مراقبت دارد؟ پرستار سالمند چه نوع تخصص و مهارتی باید داشته باشد تا نیازهای سالمند شما را رفع نماید؟

با پیدا کردن پاسخ این سوالات می توانید در انتخاب خود موفق باشید و بهترین گزینه را انتخاب کنید. مثلا اگر سالمند شما بیمار است به خدمات خاص پرستاری نیاز دارد ولی اگر تنها نیاز به یک همدم و همراه دارد نیازهای متفاوتی پیدا می کند.

2- افراد بیشتری را برای پرستاری سالمند ارزیابی کنید

خیلی از افراد برای انتخاب پرستار سالمند شتابزده عمل کرده و تنها می خواهند هر چه سریعتر این موضوع را از سر باز کنند ولی اگر با تعداد بیشتری از متقاضیان مصاحبه کنید با سهولت بیشتر می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

ممکن است این کار وقت گیر باشد ولی شما با اعتماد به مراکز پرستاری معتبر که کار اعزام پرستار سالمند را انجام می دهند می توانید این مشکل را حل کنید زیرا آنها در این کار تجربه داشته و براساس شرایط و نیازهای سالمندان شما بهترین پرستاران را برای شما می فرستند.

3- در مورد سابقه کاری و تجربه پرستار سالمندتان تحقیق کنید

تحقیق در مورد تحصیلات، سابقه کاری و سایر مدارک تخصصی پرستار سالمند به شما کمک میکند تا به شناخت بهتری از او برسید و بتوانید تصمیم درستی بگیرید زیرا برخی مراقبت های سالمندی خصوصا در مورد بیماران نیاز به تخصص های خاصی دارد که فرد باید دوره های آن را گذرانده و مدرک را دریافت کرده باشد.

مقاله پیشنهادی: با وظایف پرستار همراه بیمار در بیمارستان آشنا شوید.

پرستار سالمند مناسب- مراقب سالمند

4- با مراقب یا پرستار سالمند خود صحبت کنید

بهتر است قبل از شروع کار تمامی انتظارات خود را با پرستار یا مراقب سالمند خود در میان بگذارید تا اگر جاهایی ابهام داشت یا انتظارات شما فراتر از توان او بود وقت و انرژی خود را تلف نکنید. علاوه بر این چند روز بعنوان تست باید پرستار مشغول به کار شود تا اگر شما، سالمند یا پرستار رضایت نداشتید بتوانید پرستار را تعویض کنید.

5- ممکن است بهترین پرستار سالمند برای شما بهترین نباشد

از آنجائیکه هر خانواده ای اعتقادات، فرهنگ و انتظارات مخصوص به خودش را دارد پس ممکن است بهترین مراقبان و پرستاران برای شما و سالمندتان مناسب نباشند. پس بدنبال پرستاری باشید که نیازهای سالمند شما را برطرف کرده و با شما و سالمندتان سازگارتر باشد.

نکات دیگری که باید در انتخاب پرستار سالمند مناسب رعایت کرد:

  1. پرستار سالمند بایستی بصورت عملی و شفاهی دوره های پرستاری را گذرانده باشد تا بتواند خدمات شایسته ای به سالمند شما ارائه کند.
  2. ساعت کاری پرستار سالمند بصورت ساعتی، روزانه یا شبانه روزی میتواند باشد که باید در ابتدای کار با او هماهنگ شود.
  3. پرستار سالمند موظف است ساعت مصرف دارو را به سالمند یادآوری کرده و یا دارو را به او بخوراند.
  4. از وظایف دیگر پرستار سالمند نظافت منزل و در صورت لزوم رعایت نکات بهداشتی سالمند از جمله کمک به حمام کردن یا استفاده از سرویس بهداشتی است.
  5. داشتن اخلاق خوب برای یک پرستار سالمند بسیار مهم و ضروری است زیرا در برخورد با سالمندان باید صبر و حوصله به خرج داد و هم صحبت خوبی برای آنها بود پس افراد عصبی ابدا گزینه مناسبی برای این شغل نیستند.
  6. خانواده سالمند باید در مورد رژیم غذایی، ساعت خوردن دارو یا میان وعده سالمند به پرستار یا مراقب او اطلاعات لازم را بدهند.
  7. شماره های ضروری در اختیار پرستار سالمند قرار داده شود تا در صورت لزوم بتواند با شما یا افراد دیگر خانواده در تماس باشد.
  8. احترام به سالمند مهمترین وظیفه پرستار یا مراقب سالمند می باشد.
پرستار سالمند مناسب- همدم

اعزام پرستار حرفه ای برای سالمندان و کودکان در موسسه امید نرسینگ

شرکت امید نرسینگ با تجربه چند ساله و همکاری با موسسه الفاطب، هر گونه خدمات پرستاری و پرستاری افراد سالمند و کودکان شما را انجام می‌دهد.

تمام کارکنان شرکت امید نرسینگ از تجربه و مهارت بالایی برخوردار بوده و زیر نظر کارشناسان موسسه توانبخشی فعالیت می کنند. هدف ما رضایت شما و بهبود وضعیت سلامتی عزیزان شما است.

خدمات مرکز پرستاری امید

خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید