اعزام پرستار سالمند ، بیمار و کودک در منزل

اعزام پرستار - امیدنرسینگ

امروزه با تغییر سبک زندگی افراد از سنتی به مدرن، اشتغال بیشتر زنان در بیرون از منزل و تبدیل خانواده های گسترده به خانواده هسته ای نیاز به اعزام پرستار جهت اموری نظیر نگهداری سالمند، بیمار و کودک در منزل بیشتر احساس می شود. برای پاسخ به این نیاز مراکز و موسساتی نظیر موسسه امیدنرسینگ جهت اعزام پرستار در منزل یا بیمارستان تاسیس شده اند.

در گذشته پدربزرگها و مادربزرگها در کنار فرزندان و نوه های خود در یک خانه زندگی می کردند و در امور مختلف به هم کمک می کردند ولی امروزه ساختار خانواده ها از شکل سنتی که همه در یک خانه یا یک محله با هم زندگی می کردند به شکل امروزی که در خانه های جداگانه و دور از هم به شکل هسته ای شامل پدر، مادر و فرزندان، تغییر شکل یافته است.

خصوصا اگر مادر خانواده شاغل نیز باشد لزوم نگهداری از کودکان در مهدکودک یا منزل نیز احساس می شود. همین طور اگر والدین سالخورده و بیماری در منزل حضور داشته باشد و نیاز به نگهداری داشته باشد این امر نیاز به پرستاری شبانه روزی دارد. در این مقاله قصد داریم بیشتر با مقوله اعزام پرستار سالمند، بیمار و کودک آشنا شویم پس تا پایان مطلب ما را همراهی کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله هزینه پرستار سالمند در منزل چقدر است؟ را مطالعه نمایید. 

اعزام پرستار - بیمار

پرستار در منزل چه کسی است؟

پرستار در منزل فردی است که با خدمات پزشکی و پرستاری آشنایی دارد و بصورت ساعتی، روزانه یا شبانه روز در قبال حقوقی که توافق شده است پرستاری و مراقبت از سالمند، بیمار یا کودک را در منزل به عهده میگیرد.

اعزام پرستار برای چه مواقعی است؟

  • پرستاری از سالمند در منزل
  • پرستاری از نوزاد و کودک در منزل
  • مراقب و پرستار بیمار در منزل
  • همراه و مراقب بیمار در بیمارستان یا در هنگام سفر

مقاله پیشنهادی : شناخت انواع دیابت در کودکان 

اعزام پرستار - کودک

نکات مهم برای انتخاب پرستار در منزل :

1- سن: بهتر است پرستار خیلی کم سن و کم تجربه و یا مسن نباشد زیرا برخی کارها در پرستاری از سالمند، بیمار یا کودک نیاز به تجربه دارد که در افراد خیلی جوان کمتر دیده می شود و برخی نیاز به توانایی جسمی بالا دارد که در افراد مسن کمتر وجود دارد.

2- جنسیت: بهتر است پرستاری که برای بیمار یا سالمند انتخاب می کنید همجنس با او باشد زیرا ارتباط بهتری بینشان برقرار می شود و همچنین سالمند یا بیمار معذب نخواهد شد.

3- داشتن صبر: افراد بیمار یا سالمند به دلیل بیماری و ناتوانی معمولا کمی ناسازگار و بداخلاق می شوند. یک پرستار حرفه ای باید صبر و حوصله بالایی داشته باشد و از کج خلقی های آنها آزار نبیند و کار حرفه ای خودش را به درستی انجام دهد.

4- تجربه و مهارت: بسته به اینکه پرستار قرار است از بیمار مراقبت کند یا از سالمند و یا کودک باید تخصص های لازم و مهارت و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد. مثلا پرستار بیمار باید در تزریقات، پانسمان، چک کردن علائم حیاتی و سایر کارهایی که برای یک بیمار لازم است اطلاع داشته باشد و همین طور پرستار کودک باید مهارت و تجربه لازم در زمینه رفتار با کودکان را داشته باشد و فردی با ذوق و شوخ طبع باشد که بتواند در کنار نگهداری از کودک همبازی خوبی نیز برای او باشد.

5- مهربان بودن: فردی می تواند پرستار خوبی باشد که مهربانی و همدلی در ذات او باشد و نگاه انسانی و کمک به همنوع در او وجود داشته باشد زیرا هر سه گروه بیمار، سالمند و کودک در حالت نیازمندی و ناتوانی هستند و پرستاری که مهربان است در عین حال که در شغل خود موفق تر است از کار خود لذت هم می برد.

6- سلامت روانی و جسمی: پرستار بیمار، سالمند یا کودک باید از نظر روانی و جسمی سالم باشد چرا که اگر پرستار دچار اختلالات روانی باشد نمی تواند مراقبت درستی از بیمار داشته باشد و ممکن است به او آسیب بزند و همین طور سلامت جسمی برای مراقبت از بیمار، کودک و سالمند مهم است زیرا در صورت وجود نقص، معلولیت یا بیماری، پرستار نمی تواند کار خود را به درستی انجام دهد.

اعزام پرستار حرفه ای برای سالمندان و کودکان در موسسه امید نرسینگ

شرکت پرستاری امید نرسینگ ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل افراد سالمند ، کودک ، پرستار بیمار در منزل و همراه بیمار در بیمارستان است . برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

تمام کارکنان شرکت امید نرسینگ از تجربه و مهارت بالایی برخوردار بوده و زیر نظر کارشناسان موسسه توانبخشی فعالیت می کنند. هدف ما رضایت شما و بهبود وضعیت سلامتی عزیزان شما است.

خدمات مرکز پرستاری امید

خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید