تعویض پانسمان زخم در منزل توسط پرستار

پانسمان زخم - امیدنرسینگ

یکی از نیازهای بیماران یا مصدومان پانسمان زخم در منزل می باشد. زخمها شامل سوختگی، بریدگی، جراحی، زخم بستر، پای دیابتی، ناف نوزاد، زخم سالک، زخم بخیه، کودکان پروانه ای و … می باشد که باید توسط فردی که مهارت کافی در این زمینه دارد و با حفظ بهداشت انجام شود.

اگر زخم به درستی پانسمان نشود یا اصول بهداشتی حین انجام پانسمان به درستی اجرا نشود موجب عفونی شدن زخم می شود. در این مقاله سعی داریم با مقوله پانسمان زخم در منزل توسط پرستار بپردازیم.

موسسه اعزام پرستار امیدنرسینگ با اعزام پرستاران متخصص در این زمینه می توانند به شما در این زمینه یاری رسانند. فقط کافیست برای تماس با این مرکز کلیک کنید.

پانسمان زخم چیست؟

عبارتست از شستشو و ضدعفونی و بستن زخم بطوری که زخم از آلوده شدن در امان باشد تا موجبات بهبودی زخم فراهم شود.

پانسمان زخم - تعویض

انواع پانسمان زخم در منزل

پانسمان زخم بعد از عمل جراحی: بعد از جراحی زخمی در بدن در اثر عمل به وجود می آید که بسیار مستعد عفونت می باشد. پس نیاز است به طور مرتب این زخم شستشو داده شود و بطور صحیح پانسمان گردد. در برخی جراحی ها پزشک توصیه می کند که زخم باز باشد ولی بعضی زخمها نیاز به پانسمان دارد.

پانسمان زخم بستر: افرادی که به دلیل بیماری، معلولیت، سالمندی و … مجبورند تمام روز در بستر باشند به دلیل عدم تحرک و تماس مداوم بدن با سطح رختخواب و عدم گردش مناسب خون در ناحیه تماس ممکن است دچار زخم بستر شوند.

این زخمها باید به درستی پانسمان و مراقبت شوند تا بیمار را دچار مشکلات بعدی نکند. مرکز پرستاری امید نرسینگ با اعزام پرستار حرفه ای در این زمینه می تواند در نگهداری از بیماران و سالمندان شما و انجام پانسمان زخم ها به شما یاری برساند.

پانسمان زخم دیابتی: برخی از بیماران دیابتی دچار زخم هایی در اندام های تحتانی خصوصا پاها می شوند که به زخم دیابتی معروف است. این زخمها باید به درستی پانسمان و درمان شود زیرا در اثر اهمال در این موضوع حتی امکان دارد ناچار به قطع عضو برای جلوگیری از پیشروی زخم کرد.

پانسمان زخم باز: زخم باز به چهار دسته تقسیم می شود که شامل ساییدگی، بریدگی، جدا شدگی و سوراخ شدگی است. در این دسته از زخمها پانسمان انجام نمی گیرد فقط شستشو و ضدعفونی باید انجام شود تا زخم در هوای آزاد بهبود پیدا کند.

پانسمان زخم سوختگی: سوختگی درجات مختلفی دارد و به سطح 1و2و3 تقسیم میشود. بسته به اینکه سوختگی درجه چند باشد پانسمان آن نیز متفاوت است و نیاز به تبحر خاصی دارد.

پیشنهاد می کنیم مقاله استخدام پرستار بیمار کرونایی در منزل را مطالعه نمایید.

پانسمان زخم - در منزل

پانسمان زخم بخیه

بعد از جراحی بسته به میزان بریدگی محل عمل تعدادی بخیه برای اتصال دو ناحیه جدا شده زده میشود که باید در روزهای بعد به درستی ضدعفونی و پانسمان شوند.

جای بخیه ها اگر عفونت کنند اطراف بخیه قرمز و متورم می شود و احساس سوزش و خارش در ناحیه بخیه ایجاد می کند. پانسمان زخم بخیه هم توسط پرستار در منزل انجام می شود تنها کافیست با موسسه امید نرسینگ تماس بگیرید.

پانسمان ختنه نوزاد:

محل ختنه نوزاد به دلیل ادرار و مدفوع ممکن است عفونی شود بنابراین پانسمان و استریل محل ختنه بسیار مهم است.

انواع تجهیزات پانسمان

– باند و گاز

– پانسمان فوم

– پانسمان کامفیل

– پانسمان شفاف

– پانسمان هیدروژل

پیشنهاد می کنیم مقاله شناخت انواع دیابت در کودکان را مطالعه نمایید. 

تعویض پانسمان - زخم

اعزام پرستار حرفه ای برای سالمندان و کودکان در موسسه امید نرسینگ

شرکت پرستاری امید نرسینگ ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل افراد سالمند ، کودک ، پرستار بیمار در منزل و همراه بیمار در بیمارستان است . برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

تمام کارکنان شرکت امید نرسینگ از تجربه و مهارت بالایی برخوردار بوده و زیر نظر کارشناسان موسسه توانبخشی فعالیت می کنند. هدف ما رضایت شما و بهبود وضعیت سلامتی عزیزان شما است.

خدمات مرکز پرستاری امید

خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید