نحوه استخدام پرستار سالمند

نحوه استخدام پرستار سالمند

66425142
09124885083

در این مقاله نحوه استخدام پرستار سالمند آشنا خواهید شد.

با افزایش سن توانایی های افراد کم تر می شود به همین دلیل سالمندان برای انجام کارهای شخصیشان توان لازم را ندارند. در برخی از موارد افزایش سن باعث به وجود آمدن بیماری های روانی از جمله افسردگی، وسواس فکری عملی و زوال عقل می شود.

علاوه بر آن نیاز روحی آنها ایجاب می کند که یک هم صحبت و یک نفر برای کمک در کارهایشان کنار خود داشته باشند.

حضور دائمی افراد خانواده در کنار سالمندان یک امر محال است. حضور یک پرستار در کنار سالمند برای کمک به او و برطرف کردن نیاز های عاطفی او نگرانی و استرس را برای افراد خانواده کم می کند.

برای آشنایی با نحوه استخدام پرستار سالمند با ما همراه باشید.

نحوه استخدام پرستار سالمند

پرستار سالمند کیست؟

مراقب سالمند فردی که به طور موقت و یا دائم از یک سالمند نگهداری می کند و به او در انجام کارهای شخصی و روزمره اش کمک می کند.

پرستاران در خیلی از موارد از سالمندانی نگهداری می کنند که بیماری خاصی دارند و در این موارد پرستاران باید در آن زمینه تخصص داشته باشند.

وظایف پرستار سالمندان

در برخی از موارد که سالمندان توانایی انجام کارهای منزل را ندارند مراقبان می توانند برخی از کارهای منزل را انجام دهند.

پرستاران باید مهارت های تعویض پوشک را نیز داشته باشند. برای تعویض کردن پوشک سالمندانی که توانایی کنترل ادرار و مدفوع خود را ندارند.

سالمندانی که به تنهایی زندگی می کنند یک همدم و هم صحبت برای برطرف کردن نیاز های عاطفی خود لازم دارند. موسسه اعزام پرستار امید نرسینگ مراقبین خبره ای در زمینه حمایت عاطفی از سالمندان دارد از جمله :

  • خواندن کتاب برای سالمندان
  • همراهی کردن سالمندان برای پیاده روی
  • نوشتن نامه یا پیغام گذاشتن از طرف سالمندان
  • کمک به آنها در انجام فعالیت بدنی
  • ارائه خدمات تخصصی به سالمندان از جمله : گفتار درمانی، فیزیوتراپی، خدمات روانشناسی و متخصص تغذیه

پیشنهاد می کنیم مقاله استخدام پرستار شبانه روزی سالمند را مطالعه نمایید. 

نحوه استخدام پرستار سالمند

خصوصیات پرستار سالمند :

برای اینکه یک پرستار مناسب برای سالمند خود انتخاب کنید اول باید با خصوصیات اخلاقی یک پرستار آشنا شوید.

صبور و با دقت : سالمندان با توجه به شرایط جسمی و روحی که دارند گاهی اوقات رفتار خاصی از خود نشان می دهند که اگر مراقبان کم صبر باشند برای آنها غیر قابل تحمل است. برای مثال ممکن است سالمندان در هنگام صحبت یک موضوع را چندین بار تکرار کنند.

مسئولیت پذیری : در نگهداری از سالمندان گاهی اوقات شرایط خاص بهداشتی به وجود می آید که اگر پرستاران خوددار نباشند با مشکل رو به رو می شوند.

با تجربه : سعی کنید قبل از انتخاب پرستار سالمند با او صحبت کنید و نیاز های سالمند خود را به او بگویید. سپس او را ارزیابی کنید. خدماتی که پرستاران سالمند باید ارائه دهند : حمام کردن سالمند، تهیه غذا، کمک به سالمند در انجام کار های شخصی و خدمات پزشکی سالمندان را انجام دهند.

نحوه استخدام پرستار سالمند:

امروزه با توجه به شرایط شغلی افراد امکان نگهداری از سالمندان برای همه خانواده به تنهایی امکان پذیر نیست. به همین جهت مراکز خدماتی زیادی برای اعزام پرستار برای سالمندان ایجاد شده است که در آنجا به مراقبان آموزش های ویژه ای جهت نگهداری از سالمندان کم توان، ناتوان و سالمندانی که بیماری های خاصی دارند ارائه می شود.

افرادی که می خواهند یک پرستار خبره مطابق با نیازهای ویژه سالمند خود پیدا کنند می توانند به موسسه های اعزام پرستار بروند در آنجا با شرح حال سالمند خود با یک مراقب که توانایی های لازم را جهت نگهداری از سالمند خود را پیدا کنند.

نحوه استخدام پرستار سالمند

اعزام پرستار حرفه ای از موسسه امید نرسینگ

شرکت امید نرسینگ با تجربه چند ساله و همکاری با موسسه الفاطب، هر گونه خدمات پرستاری و پرستاری افراد سالمند و کودکان شما را انجام می‌دهد.

اگر چنانچه بیماری دارید که قادر به تحرک در رختخواب نیست و نگهداری ویژه نیاز دارد می توانید از موسسه امید نرسینگ درخواست پرستار نمایید تا با حضور پرستاری حرفه ای و مسئول دیگر نگران دچار شدن بیمار خود به زخم بستر نباشید و در صورتی که بیمار شما قبلا دچار این زخم ها شده است پرستار می تواند به شما در درمان زخم بستر بیمارتان یاری رساند.

تمام کارکنان شرکت امید نرسینگ از تجربه و مهارت بالایی برخوردار بوده و زیر نظر کارشناسان موسسه توانبخشی فعالیت می کنند. هدف ما رضایت شما و بهبود وضعیت سلامتی عزیزان شما است.

مقالات مرتبط :

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید