پرستار سالمند در منزل

پدر و مادر از نعمات الهی هستند و خدمت به آنها وظیفه ما بوده و کوچکترین کار برای جبران زحمات آنهاست. اما امروزه به علت مشغله کاری افراد یا فاصله محل سکونت و غیره شاید نتوانند آن طور که دوست دارند به نگهداری از سالمند بپردازند . در این زمان ممکن است به پیداکردن یک پرستار سالمند از یک مرکز پرستاری معتبر باشند.

با توجه به موارد بالا و حساسیت ویژه سنین سالمندی، استخدام پرستار سالمند در منزل  یکی از نیازهای امروزه محسوب می شود.  یکی اصلی ترین دغدغه‌  خانواده‌های شاغل یافتن  فردی مسلط به امور  نگهداری از سالمندان و با تجربه در زمینه پرستاری سالمند در منزل که بتواند به خوبی مانند یکی از اعضای خانواده مراقب پدر و مادر سالمندمان باشد و به وی در کارهای شخصی یا امور منزل کمک کند.

پرستار سالمند

پرستار سالمند فردی است مسئولیت پذیر که بصورت کلی وظیفه مراقبت و انجام امور شخصی و نگهداری از سالمند در منزل را به عهده دارد. پرستار سالمند در منزل از نظر تخصص کاری و تحصیلات به سه سطح تقسیم می شوند:

check

مراقب و نگهدار بهیار پرستار

check

بهیار

check

پرستار

بطور مثال اگر پدر و مادر عزیز شما به لحاظ جسمانی در سلامت هستند و صرفا برای انجام امور شخصی و منزل خود نیاز به کمک و همراهی دارند، مراقب سالمند به خوبی از عهده انجام چنین اموری برخواهد آمد.

اما گاها سالمند در منزل مشکلات فیزیکی دارد که نیاز به مراقبت‌های پرستاری در منزل دارد در این حالت  نیاز به یک بهیار و یا پرستار متخصص سالمند در منزل است تا امور درمانی و پزشکی او را در خانه بر عهده بگیرد.

پرستار سالمند در منزل شبانه روزی

برخی فرزندان به دلایلی نظیر مهاجرت، دوری محل زندگی، مشغله کاری و … توان نگهداری از والدین سالمند خود را ندارند . همچنین برخی سالمندان به دلایلی نظیر بیماری یا ناتوانی جسمی نیاز به یک مراقب 24 ساعته در منزل دارند تا هر زمان نیاز به کمک داشتند بتوانند از او کمک بگیرند .

سالمندان آلزایمری که بیماری آنها پیشرفت کرده بصورت شبانه روزی بایستی مورد مراقبت قرار گیرند زیرا نه تنها از پس کارهای شخصی و روزانه خود برنمی آیند بلکه ممکن است برای خود یا دیگران ایجاد خطر نمایند. موسسه اعزام پرستار امیدنرسینگ با اعزام پرستار سالمند شبانه روزی می تواند این مشکل را به راحتی حل کند فقط کافیست با این مرکز تماس بگیرید و باقی امور را به ما بسپارید.

پرستار سالمند در منزل امید نرسینگ

مراقبت و نگهداری از سالمند
صرفا نگهداری و مراقبت از سالمندان کفایت نمی کند بلکه یک پرستار باید رابطه ای خوب ، با نشاط و دوستانه با ایشان برقرار کند. طوریکه پدر و مادر ما کاملا احساس خوشحالی داشته باشند.

امور خانه داری
مراقب سالمند علاوه بر نگهداری از او، امور منزل را برای ایشان انجام می‌دهد. این فعالیت‌ها شامل، پخت غذا مناسب با رژیم غذایی وی، امور نظافت منزل و پذیرایی از مهمانان وی می‌باشد.

استحمام سالمند و رسیدگی به نظافت شخصی

از کارهایی که انجام آن در زمان کهولت سن به دلیل مشکلات حرکتی برای سالمندان دشوار است، استحمام و انجام  نظافت شخصی، رفتن به توالت و یا مرتب کردن و اصلاح موها می‌باشد. بعضی از سالمندان به دلیل مشکلاتی همچون بی اختیاری در ادرار و … نیاز به پوشک شدن دارند، که این موارد نیز در حیطه وظایف پرستار سالمند می‌باشد.

رسیدگی به وضعیت درمانی سالمند در منزل

عمده سالمندان از داروهای به خصوص استفاده می کنند و دارای شرایط درمانی ویژه هستند.  که مراقبت و رسیدگی به امور درمانی و مصرف داروها به طور منظم یا حتی سنجش فشار خون  و قند خون به عهده پرستار سالمند می باشد.

نگهداری از سالمندان

معمولا از نظر یک سالمند بهترین جا برای زندگی خانه اوست زیرا آشنایی با محیط و یادآوری خاطرات سبب آرامش او می شود . از طرفی مراقبت از سالمند در منزل خودش اغلب کم هزینه تر از نگهداری او در خانه سالمندان است . نگهداری از سالمندان اصولی دارد که به اختصار به آنها اشاره می کنیم :

وقت گذراندن با سالمند

رسیدگی به نظافت شخصی و استحمام سالمند

رسیدگی به وضعیت درمانی سالمند

پر کردن اوقات فراغت سالمند و انجام امور رفاهی برای او

رعایت نکات تغذیه ای مناسب با شرایط سالمند در تهیه غذای او

انجام امور مالی و اداری سالمند

اگر شما دارای والدین سالمند در منزل هستید و خود به دلیل مشغله و دوری راه قادر به ارائه خدمات فوق به آنها نیستید می توانید از خدمات پرستار شبانه روزی و یا نیمه وقت موسسه امید نرسینگ استفاده نمایید.

هزینه پرستار سالمند در منزل

عواملی وجود دارند که در هزینه پرستار از سالمند در منزل تاثیرگذارند که شامل موارد زیر است :

نوع خدمات درخواستی : اینکه پرستار سالمند چه نوع خدمتی را باید در منزل انجام دهد در هزینه ها موثر است . مثلا اگر علاوه بر نگهداری و مراقبت از سالمند بایستی امور منزل نظیر نظافت ، پخت و پز، شستشوی ظروف و لباسها، خرید روزانه و … را انجام دهد مسلما بر میزان هزینه ها می افزاید.

مدت زمان استفاده از خدمات : برخی افراد شاغل در ساعاتی از روز که در منزل حضور ندارند نیاز به یک پرستار برای سالمند خود هستند و در ساعاتی که حضور دارند خودشان به امور سالمند رسیدگی می کنند. برخی دیگر از سالمندان نیاز به مراقبت 24 ساعته دارند به همین دلیل خدمات پرستار نیمه وقت با پرستار شبانه روزی تفاوت های زیادی دارد پس در هزینه ها هم تفاوت دارند .

وضعیت جسمی و روحی سالمند تحت مراقبت : اینکه بیمار از نظر سلامت جسمی و روانی در چه وضعیتی قرار دارد و یا بیماری او در چه حدی است در هزینه ها موثر است. مثلا نگهداری از یک سالمند وابسته به تخت که حتی کارهای نظافت شخصی خود را نمی تواند انجام دهد با سالمندی که از نظر جسمی مشکل خاصی ندارد و فقط تنهاست و نیاز به یک مراقب و همدم دارد متفاوت خواهد بود.

محدوده محل سکونت : اینکه فاصله منزل پرستار تا منزل سالمند چقدر فاصله دارد در هزینه ها موثر است زیرا مسافت های دورتر برای پرستار شامل صرف وقت و هزینه بیشتری است .

موسسه اعزام پرستار امید نرسینگ با کادری مجرب و متخصص آماده خدمات رسانی بصورت شبانه روزی در کلیه مناطق شهر تهران می باشد . ما در مجموعه امید نرسینگ در تلاش هستیم تا ضمن حفظ کیفیت مناسب ترین قیمت خدمات پرستاری در منزل را به شما عزیزان ارائه نماییم . برای اطلاع از هزینه نهایی این نوع خدمات می توانید با مرکز پرستاری امید نرسینگ تماس بگیرید .

شرکت پرستاری سالمند در تهران

شرکت پرستاری امید نرسینگ با تجربه چند ساله هر گونه خدمات پرستاری و نگهداری سالمندان شما در منزل و بیمارستان را انجام می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .

تمام کارکنان شرکت امید نرسینگ از تجربه و مهارت بالایی برخوردار بوده و زیر نظر کارشناسان موسسه توانبخشی فعالیت می کنند. هدف ما رضایت شما و بهبود وضعیت سلامتی عزیزان شما است.

شما می توانید با دنبال کردن اینستاگرام مرکز پرستاری امید از آخرین اطلاعات پزشکی آگاه شوید.

برای دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل با ما تماس بگیرید.  02177517605

43 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید