پرستار کودک در منزل

پرستار کودک در منزل - امید نرسینگ

کودکی دوره خیلی حساسی است که در این دوران شخصیت فرد شکل می گیرد و اتفاقات و حوادث و حتی خاطرات این دوران تا آخر عمر در ذهن انسان می ماند. از این رو نگهداری درست و اصولی، رسیدگی به نیازهای جسمی و روانی کودک و دادن محبت و عشق به او از وظایف والدین و مراقبین کودک است.

مراکز اعزام پرستار مشکل مادران شاغل را حل کرده و با اعزام پرستار کودک در منزل کارشان را راحت کرده است. استخدام پرستار کودک مزایای زیادی دارد که می تواند کمک بسیار بزرگی به مادران شاغل می کند.

چرا پرستار کودک در منزل استخدام کنیم؟

مسائلی از قبیل اجبار به کار مادر، کمبود وقت برای رسیدگی به کودک، اعزام مادر به ماموریت های شغلی، طلاق والدین و نبود یکی از والدین، فوت پدر یا مادر و … باعث می شوند که نگهداری کودک به صورت اصولی انجام نشود.

در این موارد پرستار کودک در منزل می تواند با نگهداری از او، بازی کردن با او، تامین نیازهای مربوط به خوراک، خواب، تعویض پوشک و … را برای او انجام دهد.

افرادی که بعنوان پرستار کودک در منزل انتخاب می شوند باید در رشته های پرستاری، کودکیاری و روانشناسی تحصیل کرده باشند. البته داشتن تجربه و خصایلی نظیر صبر و حوصله، خوش خلقی، مهربانی و … بسیار مهم است.

پیشنهاد می کنیم مقاله استخدام پرستار خصوصی کودک در منزل را مطالعه کنید. 

پرستار کودک در منزل - چرا پرستار استخدام کنم؟

مواردی که شما نیاز به پرستار کودک در منزل دارید

1- پرستاری و مراقبت از نوزاد و مادر پس از زایمان :

بعضی از مادران پس از زایمان دچار افسردگی پس از زایمان می شوند که این بدلیل کاهش هورمون های دوره بارداری است و پس از مدتی از بین می رود. در این مدت مادر نیاز به همراه و همدمی دارد که نه تنها در نگهداری نوزاد او را یاری دهد بلکه از نظر روانی و عاطفی نیز به او توجه نموده و او را تنها نگذارد.

بسیاری از مادران جوان پس از زایمان از حمایت و نگهداری مادر، خواهر یا اطرافیان دیگر بهره مند می شوند ولی برخی دیگر به دلایلی از این حمایت محرومند. برای این افراد کمک از پرستار کودک در منزل بسیار مفید است.

2- پرستاری کودک در منزل در سنین مختلف:

کودکان خصوصا در سنین اولیه رشد به مراقبت زیاد نیاز دارند زیرا هر گونه غفلت شاید منجر به اتفاقات ناخوشایند جبران ناپذیری برای کودک شود. بنابراین نگهداری لحظه به لحظه کودک نیاز است.

علاوه بر این کودک در این سنین نیاز به یادگیری برخی مهارتها نظیر گفتگو، پوشیدن لباس، غذا خوردن، استفاده از دستشویی، نقاشی کشیدن و … دارد. پرستار کودک می تواند به عنوان یک مربی با آموزش این نکات به کودک نه تنها اوقات او را پر کند بلکه او را برای ورود به دوران مدرسه نیز آماده نماید.

3- پرستاری کودک در منزل با شرایط خاص:

برخی کودکان با بیماری ها و ناراحتی های مادرزادی به دنیا می آیند و یا ممکن است بعد از تولد و در اثر سانحه یا اتفاقی دچار ضایعه ای شده باشد. کودکان اوتیسمی، بیش فعال، سندرم داون، معلول جسمی یا ذهنی و … از این دست کودکان هستند.

نگهداری از این کودکان علاوه بر اینکه نیاز به صبر و طاقت بالایی دارد باید مهارت و تجربه کافی برای برخورد با این نوع کودکان داشت تا کمترین آسیب را به خود و به دیگران وارد نمایند. برخی مادران با وجود اینکه شغل بیرون از منزل ندارند.

مقاله ی مزایا و معایب داشتن پرستار کودک را در جهت اطمینان از استخدام پرستار کودک پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید. همچنین برای رزرو پرستار کودک از امیدنرسینگ همین حالا اقدام کنید.

پرستار کودک در منزل - مزایای پرستار کودک

مزایای پرستار کودک در منزل نسبت به مهد کودک

  • به دلیل اینکه کودک در منزل نگهداری می شود خیال والدین از بابت سرایت بیماریها که خصوصا در فصول سرد در مهد کودکها معمول است راحت خواهد بود. خصوصا بیماریهایی از قبیل کرونا یا آنفولانزا که سرایت بالایی دارند و بسیار ناتوان کننده برای کودک هستند دیگر امکان سرایت از این طریق ندارند.
  • شما در استخدام پرستار خصوصی دستتان باز است و می توانید طبق میل و سلیقه خود پرستار را انتخاب کنید در صورتیکه پرستار مهد کودک را شما انتخاب نمی کنید و ممکن است با نظر شما همخوانی نداشته باشد.
  • پرستار خصوصی همه تمرکزش متوجه فرزند شماست در صورتیکه در مهد کودکها یک مربی باید مراقب چندین کودک باشد.
  • در هر ساعتی از شبانه روز می توانید از خدمات پرستار کودک در منزل استفاده کنید و به کار یا ماموریت خود بپردازید در صورتیکه مهد کودکها ساعات مشخصی برای نگهداری از کودک دارند.
  • مسئولیت بردن و برگرداندن کودک به مهد از دوش پدر و مادر برداشته میشود و نیاز نیست که صبح زود کودک را از خواب بیدار کرد تا او را به مهد رساند و همچنین استرس داشت که اگر دیر برای برداشتن کودک بروم با اتمام کار مهد چه خواهد شد.

هزینه و مزایای استخدام پرستار کودک شبانه روزی و موارد دیگر در مقاله ی هزینه استخدام پرستار کودک در منزل مورد بررسی قرار گرفته است که می توانید با مطالعه آن با اطلاعات بیشتری نسبت به رزرو پرستار اقدام کنید.

پرستار کودک در منزل - رزرو پرستار

مرکز معتبر استخدام  پرستار کودک در منزل در تهران

خدمات پرستاری امیدنرسینگ هرگونه خدمات پرستاری در منزل مانند پرستار کودک و سالمند در منزل ، همراه و مراقب بیمار در منزل و بیمارستان را انجام می دهد.

اگر چنانچه بیماری دارید که قادر به تحرک در رختخواب نیست و نگهداری ویژه نیاز دارد می توانید از خدمات پرستاری امید نرسینگ درخواست پرستار بیمار در منزل نمایید تا با حضور پرستاری حرفه ای و مسئول دیگر نگران دچار شدن بیمار خود به زخم بستر نباشید و در صورتی که بیمار شما قبلا دچار این زخم ها شده است پرستار می تواند به شما در درمان زخم بستر بیمارتان یاری رساند.

تمام کارکنان شرکت امید نرسینگ از تجربه و مهارت بالایی برخوردار بوده و زیر نظر کارشناسان موسسه توانبخشی فعالیت می کنند. هدف ما رضایت شما و بهبود وضعیت سلامتی عزیزان شما است.

خدمات مرکز پرستاری امید

خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید
خدمات پرستاری امید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید